Egipt. Awaria samolotu do Wrocławia. 190 osób czeka na płycie lotniska. Opóźniony także lot z Chicago

Lot z Egiptu do Wrocławia jest opóźniony o co najmniej kilka godzin. Na płycie lotniska czeka niemal 200 osób. Tymczasem samolot z Chicago do Warszawy, który miał wylecieć w czwartek wieczorem czasu lokalnego, został odwołany.

W sobotę 10 grudnia po godzinie 14:00 "Gazeta Wrocławska" informowała, że prawie 200 osób czeka na płycie lotniska w Egipcie w związku z awarią samolotu. Jak czytamy, z Marsa Alam mieli planowo wylecieć o godzinie 12:05. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Awaria samolotu z Egiptu do Wrocławia. Prawie 200 osób czeka na lot

Pasażerowie lotu przekazali gazecie, że prawdopodobnie doszło do awarii czujnika wskazującego informacje o stanie paliwa. Na moment publikacji artykułu "Gazety Wrocławskiej" planowany start był opóźniony już o prawie trzy godziny. "192 osoby czekają w samolocie na płycie lotniska. Nie otrzymali informacji o planowanym dotarciu do Wrocławia" - czytamy. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

USA. Pasażerowie lotu z Chicago do Warszawy także utknęli na lotnisku

Godzinę wcześniej o podobnym zdarzeniu informowało także TVN24. Pasażerowie lotu do Warszawy utknęli bowiem na lotnisku w Chicago w związku z usterką jednego z systemów hamulcowych samolotu Boeing 787 Dreamliner. "Rejs obsługiwany przez Polskie Linie Lotnicze LOT, który planowo miał się odbyć w czwartek [o godz. 21:45 - red.], został odwołany. Ludzie czekają na wylot kolejną dobę" - przekazała stacja.

Rzecznik linii lotniczych poinformował TVN24, że "większa część pasażerów" otrzymała propozycję lotu alternatywnego. - Z resztą pasażerów w ciągu dwóch-trzech godzin będziemy się kontaktować, by także im pomóc dostać się do miejsca docelowego - zapewniał Krzysztof Moczulski. Tymczasem według internauty, który skontaktował się ze stacją, "LOT nie zapewnił alternatywy ani nie potrafi określić, kiedy samolot zostanie naprawiony" i "tylko nielicznym udało się zamienić loty na inne".

Od sobotniego wieczora w Polsce zapowiadane są śnieżyce. Zimą opóźnienia bądź odwołania lotów związane z pogodą są bardzo częste. Więcej na temat nadchodzącego do Polski cyklony Brygida przeczytać można poniżej:

Więcej o: