"Sylwester z Jedynką" zdobywa popularność przez inflację. Polacy zostaną w domu, bo oszczędzają

Większość Polaków zrezygnuje z hucznych obchodów sylwestra, decydując się na pozostanie w domu. 34 proc. z nas nie ma zamiaru świętować na płatnych zabawach czy wyjazdach, a 29 proc. badanych wycofuje z wcześniejszych planów. Rosnące ceny produktów i usług sprawiają, że wolimy świętować skromniej.

Nic dziwnego, że Polacy wybierają tzw. "sylwestra z Jedynką", czyli imprezę noworoczną w domu. Ciężko znaleźć wyjazd, który zamknąłby się w kwocie do 500 zł - a tyle najczęściej planujemy wydać na obchody Nowego Roku. W tym przedziale trudno nawet szukać samego noclegu. Eksperci rankomat.pl sprawdzili, jak inflacja wpłynęła na plany Polaków.

Zobacz wideo Doda zaśpiewa z Marylą na sylwestrze. "Dwie queen na scenie"

Nowy Rok z zaciskaniem pasa. Polacy rezygnują z planów i świętują w domu? 

Coraz trudniejsza sytuacja gospodarcza i szalejąca inflacja odbija się na kieszeniach Polaków, co wpływa na zmianę planów sylwestrowych. Aż 63 proc. z nas powita Nowy Rok bez hucznych imprez i wyjazdów. Z badania przeprowadzanego na zlecenie rankomat.pl wynika, że 34 proc. ankietowanych nie ma zamiaru świętować Sylwestra na płatnych zabawach czy wyjazdach. 29 proc. badanych zamierza całkowicie zrezygnować z wcześniejszych planów. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak sytuacja ekonomiczna wpływa na świętowanie Sylwestra przez PolakówJak sytuacja ekonomiczna wpływa na świętowanie Sylwestra przez Polaków fot. rankomat.pl

15 proc. Polaków stawia na oszczędności i zmienia plany na tańsze. Co dziesiąty z nas nie wie, czy inflacja wpłynie na świętowanie Nowego Roku. Tylko 12 proc. badanych nie ma zamiaru rezygnować z planów dotyczących zabaw czy wyjazdów.

Ile Polacy planują wydać na sylwestra?

Sylwester w dobie inflacji i kryzysu gospodarczego zapowiada się skromniej. Aż 40 proc. Polaków planuje wydać na zabawy i wyjazdy związane ze świętowaniem Nowego Roku mniej niż 500 zł - tak wynika z badań przeprowadzanych przez rankomat.pl. Niemal co dziesiąty respondent w ogóle nie ma zamiaru płacić za świętowanie. 25 proc. badanych nie wie, jaką kwotę przeznaczy na obchody sylwestra.

Ile Polacy planują wydać na sylwestra?Ile Polacy planują wydać na sylwestra? fot. rankomat.pl

Na zabawy i podróże w okolicach Nowego Roku więcej niż 500 zł planuje wydać 26 proc. Polaków, z czego 14 proc. zamierza zmieścić się w przedziale od 500 zł do 1 tys. zł, a 5 proc. zamknie się w kwocie do 2 tys. zł. Tylko 7 proc. badanych przeznaczy na obchody sylwestra więcej pieniędzy - 4 proc. ma zamiar wydać od 2 tys. zł do maksymalnie 5 tys. zł, a 3 proc. chce przekroczyć kwotę 5 tys. zł. 

Więcej o: