Sklepy w Wigilię 2022. Do której będą czynne znane markety? [GODZINY ZAMKNIĘCIA: BIEDRONKA, LIDL, CARREFOUR, ROSSMANN]

Czy sklepy będą otwarte w wigilię Bożego Narodzenia? Tak, ale znacznie krócej niż zwykle. Sprawdź godziny zamknięcia sklepów i marketów znanych sieci w sobotę 24 grudnia 2022 r. Do której będą czynne Biedronka, Lidl, Carrefour czy Auchan?

Jeśli w ostatniej chwili przed świętami chcesz kupić prezent albo zabrakło ci składnika wigilijnego dania, to mamy dobrą wiadomość. Zrobisz zakupy w wigilię, ale musisz się na nie wybrać odpowiednio wcześnie. 24 grudnia sklepy mogą być czynne maksymalnie do godziny 14:00 - określa to ustawa o zakazie handlu.

Wycinka choinek - zdjęcie ilustracyjne Gdzie kupić choinkę? Kupując tuż przed świętami, można nieco zaoszczędzić

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

24 grudnia - godziny zamknięcia sklepów

  • Sklepy i markety sieci: BiedronkaLidlCarrefour, E.LeclercAuchanKaufland, Stokrotka, Netto i Aldi w wigilię Bożego Narodzenia będą otwarte do godziny 13:00.
  • Sklepy sieci Dino będą czynne do godziny 13:30.
  • Drogerie Rossmann będą nieczynne od godziny 13:00 lub 13:30.
  • Żabki będą otwarte co najmniej do godz. 14:00, ale godziny otwarcia w niektórych sklepach mogą zostać przedłużone, jeśli za kasą stanie właściciel. Najlepiej sprawdzić wcześniej rozpiskę na drzwiach sklepu.
  • IKEA (w tym wszystkie punkty odbioru zamówień) i Jysk w Wigilię będą nieczynne.
Zobacz wideo Znaleźliście pod choinką smartfona? Oto najlepsze aplikacje na początek [TOPtech]

Czy 25 i 26 grudnia sklepy będą otwarte?

Nie, zgodnie z ustawą w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (niedziela i poniedziałek), prawie wszystkie sklepy będą zamknięte. Są pewne wyjątki: zakupy będzie można zrobić na stacjach benzynowych, w dyżurujących aptekach i w niektórych małych osiedlowych sklepach, gdzie - podobnie jak w wigilię - obsługą klientów zajmą się właściciele. Warto pamiętać, że godziny otwarcia tych sklepów mogą być inne niż w dzień powszedni, dlatego na zakupy warto wybrać się wcześniej niż późnym wieczorem. 

Przelew (zdjęcie ilustracyjne) Elixir będzie miał przerwę. Przelew zaplanuj przed Wigilią

Więcej o: