Gdzie kupić choinkę? Kupując tuż przed świętami, można nieco zaoszczędzić

Zakup choinki jest możliwy nawet do ostatniej chwili przed świętami. Jeśli chcemy nabyć drzewko wprost z lasu lub plantacji, trzeba jednak sprawdzić, czy wciąż jest prowadzona sprzedaż. Nadleśnictwa kończą ją bowiem w różnych terminach. Zwlekanie z zakupem pozwoli też nieco zaoszczędzić.

Tradycyjnie choinkę powinno ubierać się w Wigilię. Polacy zazwyczaj robią to wcześniej, a 24 grudnia skupiają się na przygotowaniach do kolacji wigilijnej. Jeśli jednak jesteście wierni tradycji, to wciąż macie szansę kupić choinki

Zobacz wideo Sztuczna czy prawdziwa? Która choinka bardziej eko?

Gdzie kupić choinkę tuż przed świętami 23 i 24 grudnia?

Jak informują miasta, m.in. Warszawa oraz Wrocław, punkty sprzedaży choinek otrzymały zgodę na handel do 24 grudnia włącznie. Choinkę powinniśmy więc dostać w jednym z punktów, które sprzedają drzewka tylko w tym czasie. 

Ponadto sklepy są otwarte zarówno 23, jak i 24 grudnia. Choinkę można więc kupić w pobliskim markecie.

Trzecia opcja to odwiedzenie lokalnego nadleśnictwa, ponieważ sprzedaż choinkę prowadzą też Lasy Państwowe. Wcześniej należy jednak sprawdzić, do kiedy leśnicy sprzedają drzewka, nie jest to bowiem uregulowane odgórnie. W niektórych regionach choinki są dostępne tylko do piątku 23 grudnia, inne natomiast prowadzą sprzedaż również w Wigilię. 

Promocja na choinkę. Czy można liczyć na wyprzedaż?

Najtańszą opcją zakupu są nadleśnictwa. Jak czytamy na portalu strefaagro.pl, najmniej zapłacimy za choinkę kupioną kilka dni przed Wigilią. W ubiegłym roku na Podlasiu między 21 a 23 grudnia ceny drzewek wahały się między 16 a 30 zł. 

Kupowanie choinki tuż przed świętami poleca się zwłaszcza osobom, które chcą mieć cięte drzewko, nie w donicy. 

"Jeśli chodzi o choinkę ciętą, najlepiej kupić ją tuż przed świętami - rosnącą na plantacji - będzie wówczas ścięta na naszych oczach i mamy pewność, że jej żywotność będzie długa. Kupując drzewka na targach, ryzykujemy, że zostały ścięte w odległym miejscu kraju dawno temu - żywotność takiej choinki będzie znacznie krótsza" - radził na łamach Interii Wojciech Gil z Instytutu Badawczego Leśnictwa.

Więcej o: