Biedronka pozwala wypożyczać książki i robić zakupy. Na pewno "siedem dni w tygodniu"? [REGULAMIN]

Biedronka uruchomiła w części swoich placówek wypożyczalnie książek, z których można korzystać podczas robienia zakupów. Natomiast w regulaminie sieć podkreśliła, że książki można wypożyczać "siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu". Biedronka jednocześnie zapewniła, że "zawsze stosuje się do obowiązujących w Polsce przepisów prawa". Kwestia niedziel pozostaje więc wciąż enigmatyczna.

Jedna z "biedronkowych" grafik promujących wypożyczalnie książek informuje klientów: "Wypożycz i czytaj książki każdego dnia. Korzystaj z biblioteki Biedronki i wypożyczaj książki dla dzieci przez siedem dni w tygodniu". Książki można wypożyczać podczas robienia zakupów. "Dziecięca Biblioteka Biedronki" ruszyła w sierpniu 2022 roku.

Regulamin wypożyczalni książek Biedronki. Wymagana jest kaucja

Książki mogą wypożyczać przy kasie wyłącznie klienci posiadający zarejestrowaną kartę lojalnościową "Moja Biedronka" - czytamy w regulaminie. Jeden klient może wypożyczyć maksymalnie dwie książki, każdą z nich na dwa tygodnie. Od każdej z pozycji Biedronka pobiera zwrotną kaucję w wysokości 3 zł. Wypożyczanie książek możliwe jest również w kasach samoobsługowych, lecz zwrotu należy dokonać przy tradycyjnej kasie.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Również w regulaminie wypożyczalni wskazano, że "wypożyczenia książek można dokonywać siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu Biedronka". Ekonomista Rafał Mundry zauważył, że w sklepie, w którym robi zakupy, pojawiły się godziny otwarcia sklepu w niedziele.

"Biedronka zaktualizowała regulamin 'Biblioteczki' czynnej '7 dni w tygodniu'. W mojej najbliższej w niedzielę pojawiły się godziny pracy. Przypadek?" - napisał na Twitterze.

Zakaz handlu w niedzielę. Biedronka otworzy sklepy w niedziele handlowe?

Czy to oznacza, że Biedronka otworzy swoje sklepy również w niedziele? Media spekulowały w sierpniu ubiegłego roku, że sieć chciała uruchomić wypożyczalnie książek w swoich punktach, aby otworzyć sklepy w niedziele niehandlowe. Przepisy o zakazie handlu w niedziele i święta mogą bowiem omijać "placówki handlowe w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku".

Dominik Wolski, dyrektor działu prawnego Biedronki zapewnił, że wypożyczanie książek będzie możliwe w najbliższą niedzielę handlową (tj. 29 stycznia), a sieć "zawsze stosuje się do obowiązujących w Polsce przepisów prawa, w tym do ustawy z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni" - podaje money.pl. Tłumaczył też, że zmiana w regulaminie usługi "Dziecięcej Biblioteki" ma związek ze zmianami w terminach składania reklamacji.

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz: „Rewolucji w zakazie handlu nie będzie"
Więcej o: