Chipsy Lay's wracają do Biedronki. Dwaj giganci znaleźli kompromis cenowy

Spór pomiędzy firmą PepsiCo a Biedronką dobiegł końca, a to oznacza, że popularne chipsy Lay's wracają na półki sklepowe. Serwis Wiadomości Handlowe podaje, że produkty tej marki pojawiły się już w jednym z warszawskich sklepów sieci.

Negocjacje Biedronki i firmy PepsiCo, czyli właściciela popularnej marki chipsów, trwały od końca 2021 roku. Już w tym czasie chipsów Lay's zaczynało brakować na półkach sklepowych tej sieci, a na początku 2022 roku produkt stał się całkowicie niedostępny w Biedronce.

Biedronka przywraca chipsy Lay's. Negocjacje z PepsiCo w sprawie ceny dobiegły końca

PepsiCo i Biedronka spierały się o cenę chipsów, jednak negocjacje ostatecznie dobiegły końca. Wiadomości Handlowe podają, że 21 grudnia chipsy Lay's pojawiły się w sklepie sieci Biedronka w Warszawie. "Produkty tej marki już się pojawiają w dyskontach tej sieci, choć jak na razie nieśmiało" - czytamy.

Więcej informacji handlowych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei Portal Spożywczy wyjaśnia, że chipsy Lay's pojawiły się w świątecznej gazetce Biedronki z ofertą od 22 grudnia 2022 roku. Produkty tej marki mają kosztować 6,99 zł za paczkę.

Ceny żywności w górę. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji ostrzegała

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji ostrzegała już na początku 2022 roku, gdy w Biedronkach zaczęło brakować chipsów Lay's, że sieci nie są dłużej w stanie brać na siebie wzrostu cen żywności.

"Wzrosty cen, które odczuwają obecnie klienci sklepów, są wynikiem presji cenowej z ostatnich kilku miesięcy. Od rolników i producentów żywności słyszymy natomiast zapowiedzi kolejnych podwyżek, spowodowanych przede wszystkim wzrostem cen energii i paliw, jak również cen surowców, nawozów i środków ochrony roślin, pasz, opakowań, wynagrodzeń, oraz w niektórych przypadkach zaburzeniami globalnych łańcuchów dostaw. Mając na uwadze relacje z partnerami handlowymi, branża nie może pozostać na nie obojętna" - mówiła Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, cytowana w komunikacie.

Zobacz wideo Wiedźmin ma już 15 lat. Jak udało się sprawić, by kolejne pokolenia ciągle żyły tą grą?
Więcej o: