IKEA ostrzega przed lustrem, które może spaść ze ściany. "Apelujemy, żeby przestać go używać"

Lustra LETTAN sprzedawane w sklepach IKEA mogą spadać ze ścian. Na rynek trafiła bowiem wadliwa partia, której mocowania utrzymujące lustro mogą zwyczajnie pęknąć. IKEA apeluje o nie używanie luster i proponuje darmową wymianę mocowań.

"Bezpieczeństwo klientów to dla IKEA zawsze sprawa najwyższej wagi" - informuje IKEA w oficjalnym komunikacie i ostrzega swoich klientów, żeby szybko zdjęli lustra LETTAN ze swoich ścian.  

Zobacz wideo Grabowski diagnozuje sytuację w Polsce: Gotowanie żaby postępuje bardzo szybko

IKEA ostrzega przed lustrem, które może spaść ze ściany

IKEA chwali się, że opracowuje swoje produkty przy zachowaniu rygorystycznych zasad oceny ryzyka i przeprowadzania testów bezpieczeństwa, ale mimo to na rynek trafiła wadliwa partia luster LETTAN, a właściwie użytych do nich mocowań.  

"Dotarły do nas informacje o przypadkach pękania mocowań utrzymujących lustro LETTAN na ścianie. W rezultacie lustro może spaść na podłogę" - poinformowano w oficjalnym komunikacie. 

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

IKEA. "Mocowania lustra LETTAN można wymienić"

W związku, z czym ogłoszono akcję naprawczą luster LETTAN, a dokładniej partii z oznaczeniem daty produkcji do 2105 (rok-tydzień) włącznie, ze względu na ryzyko pękania mocowań. "Apelujemy do wszystkich klientów, którzy nabyli wadliwe lustro LETTAN, aby przestali go używać i zamówili bezpłatne mocowania na wymianę" - przekazuje IKEA.  

Klienci, którzy zakupili feralne lustro i chcą wymienić mocowania, mogą zgłosić to stronie IKEA.pl [LINK] lub pod numerem telefonu 22 275 00 00, składając zamówienie na odpowiednią liczbę części zamiennych o numerze katalogowym 139298/1. 

Więcej o: