Kasjan Wyligała nowym prezesem spółki Lubelski Węgiel Bogdanka

Rada nadzorcza spółki Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. powołała Kasjana Wyligałę na stanowisko prezesa.

Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. przekazał, że w piątek rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę w sprawie powołania Kasjana Wyligały na stanowisko prezesa zarządu LW Bogdanka S.A., na wspólną kadencję. "Uchwała wchodzi w życie z chwilą podjęcia" - podkreślono w komunikacie.

Lubelski Węgiel Bogdanka ma nowego prezesa

"Zgodnie z przedłożonym oświadczeniem, Kasjan Wyligała nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej wobec LW Bogdanka S.A. jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej lub jako członek organu spółki kapitałowej, ani nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu" - wyjaśnia spółka.

Dodano, że Wyligała nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS, ani do Krajowego Rejestru Zadłużonych, prowadzonym na podstawie Ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych.

Lubelski Węgiel Bogdanka wchodzi w skład Grupy Enea

LW Bogdanka jest jedną z największych polskich kopalń węgla kamiennego. Spółka prowadzi przede wszystkim działalność górniczą w zakresie wydobywania, wzbogacania i sprzedaży węgla kamiennego. Dostarcza surowiec głównie do odbiorców przemysłowych.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Od czerwca 2009 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie. Od października 2015 roku Bogdanka wchodzi w skład Grupy Enea, wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej, zarządzającego pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta.

Zobacz wideo Grabowski: Państwo nie jest po to, żeby rozrzucać pieniądze po polu
Więcej o: