VeloBank ma nowego prezesa. Jest jednogłośna zgoda KNF

Adam Marciniak został powołany na prezesa VeloBanku, a Paulina Strugała została członkinią zarządu odpowiedzialnego za ryzyko. Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgody na posiedzeniu.

KNF jednogłośnie zgodziła się w piątek, aby Adam Marciniak objął stanowisko prezesa VeloBanku. Wcześniej był wiceprezesem i pełnił obowiązki prezesa zarządu. Tym samym Marciniak będzie pierwszym szefem nowego banku, który powstał we wrześniu ubiegłego roku w wyniku restrukturyzacji Getin Noble Banku. Z kolei Paulina Strugała objęła funkcję członkini zarządu, nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności banku - czytamy w komunikacie.

Getin Noble Bank poddany przymusowej restrukturyzacji. Tak powstał VeloBank

VeloBank powstał z przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku. Bankowy Fundusz Gwarancyjny podjął decyzję o jej przeprowadzeniu po wypełnieniu trzech przesłanek. W opinii Funduszu Getin Noble Bank zagrożony był upadłością. Jednocześnie nie było już przesłanek wskazujących na to, że zagrożenie to może zostać usunięte na skutek działalności samego banku.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ponadto wszczęcie przymusowej restrukturyzacji, jak wskazał BFG, było konieczne w interesie publicznym i dla zachowania stabilności finansowej sektora bankowego.

Kim jest Adam Marciniak?

Adam Marciniak w 2003 roku ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie i otrzymał tytuł magistra nauk informatycznych. W latach 2006-2007 studiował zarządzanie projektami IT na Politechnice Warszawskiej. Ukończył także studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Do 2021 roku był związany z bankiem PKO BP. We wrześniu 2022 roku zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa CCC, a w październiku został prezesem zarządu Velobanku.

Zobacz wideo Wypłata w bankomacie w Chorwacji? Lepiej unikać, prowizja jest wysoka
Więcej o: