PAN ma pracę dla doktora chemii. Wysokie wymagania. Ile zarobi naukowiec? Aż wstyd pisać

Polska Akademia Nauk opublikowała ofertę pracy dla naukowca. Zajmując się biologią molekularną czy analizą instrumentalną na pełen etat, doktor nauk chemicznych może liczyć na nieco więcej niż minimalne wynagrodzenie. "Upadek" - pisze socjolog i aktywista Jan Śpiewak.

Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie poszukuje asystenta do grupy Biokatalizy Teoretycznej i Eksperymentalnej. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za realizację zadań statutowych oraz projekt NewCat" - czytamy w opublikowanej ofercie pracy.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy Polski Ład może być niekorzystny dla podatnika? Ekspertka wyjaśnia

PAN ma ofertę pracy dla doktora nauk chemicznych z doświadczeniem i angielskim. Pensja? 500 zł wyższa od minimalnej

Konkurs na stanowisko asystenta został ogłoszony 12 stycznia. Dotyczy pracy na cały etat, 40 godzin w tygodniu, kontrakt jest podpisywany na 18 miesięcy. Kandydaci muszą spełnić szereg wymagań: doktorat z chemii lub biologii, doświadczenie w biologii molekularnej oraz produkcji i oczyszczaniu białek rekombinowanych czy doświadczenie w prowadzeniu pomiarów dyfrakcyjnych dla białek na liniach synchrotronowych, rozwiązywaniu i udokładnianiu struktur krystalicznych. Niezbędne są również udokumentowane publikacje z listy JCR (czasopisma naukowe), znajomość języka angielskiego oraz doświadczenie naukowe od 4 do 10 lat.

"Kandydat będzie uczestniczył w badaniach prowadzonych w grupie Biokataliza Teoretyczna i Eksperymentalna dotyczących zagadnień: produkcji, oczyszczania, krystalizacji, wyznaczania struktury krystalicznej wybranych białek (form natywnych oraz mutantów) z grupy niehemowych enzymów zależnych od żelaza oraz oksygenaz zależnych od miedzi " - przekazano w ogłoszeniu.

"Wynagrodzenie brutto wyniesie 4000 PLN/miesiąc w zależności od doświadczenia Kandydata/ki" - czytamy w ofercie pracy. Termin składania wniosków mija 13 lutego.

Do publikacji odniósł się działacz społeczny i socjolog Jan Śpiewak. "Oferta pracy dla - uwaga - biologa molekularnego w PAN za 4 k brutto na pełen etat. Upadek" - napisał na Twitterze.

Lista wstydu firm, które nie wycofały się z Rosji Lista wstydu zaktualizowana. Wiele firm wciąż działa w Rosji

Polska Akademia Nauk zatrudnia asystentów o stopniu doktora za 4 tys. brutto

To nie jedyna oferta pracy dla naukowców z taką stawką. Podobne wymagania dotyczą pracy na stanowisku asystenta w grupie Układy w Nano i Mikroskali. Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN w Krakowie poszukuje doktora nauk w zakresie chemii, fizyki lub nauk pokrewnych. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna m.in. za wykonywanie pomiarów mikroskopii sił atomowych, badanie właściwości fizykochemicznych i mechanicznych układów bio czy opiekę nad studentami w grupie badawczej. Na tym stanowisku stawka również wynosi 4 tys. zł brutto.

Rynek pracy w Polsce ( zdjęcie ilustracyjne ). Spada liczba ofert pracy. Ale nie ma co panikować, wciąż jest ich dużo

Więcej o: