Ministerstwo Finansów: Usługa Twój e-PIT będzie czasowo niedostępna

Każdy, kto chciałby akurat w nocy z poniedziałku na wtorek rozliczyć swoje roczne zeznanie podatkowe z wykorzystaniem usługi Twój e-PIT, musi liczyć się z chwilowymi trudnościami. Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat w tej sprawie.

Ministerstwo Finansów poinformowało na Twitterze, że w nocy z poniedziałku, 20 lutego, na wtorek, 21 lutego, od godz. 1:00 do 3:00 serwis Twój e-US, w tym usługa Twój e-PIT, będą niedostępne ze względu na prace serwisowe.

Zobacz wideo Na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu PIT-37?

Od 15 lutego rozpoczął się okres rozliczeń PIT za 2022 rok, który potrwa do 2 maja br. A to oznacza, że w usłudze Twój e-PIT na rządowym portalu podatkowym można już zobaczyć swoje roczne zeznanie podatkowe za 2022 r. Ministerstwo Finansów wylicza, że z usługi może skorzystać nawet ok. 24 mln osób. Twój e-PIT jest dla osób, które składają zeznanie PIT-37 lub PIT-38 (wykazując przychody z umów o pracę, umów zlecenia, umów o dzieło lub przychodów kapitałowych) lub rozliczają się na formularzach PIT-28 lub PIT-36 (ale nie z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, a np. z tytułu przychodów z najmu czy dzierżawy).

O tym, że warto chwilę zastanowić się, zanim zaakceptujemy przygotowane zeznanie podatkowe, pisaliśmy w tekście poniżej:

MF przypomina, że dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) na stronie podatki.gov.pl. Zalogować można się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną, aplikację mObywatel lub podając dane podatkowe.

Więcej o: