Krzysztof Studziński trzecim najlepszym recepcjonistą na świecie. Zdobył prestiżową nagrodę

Krzysztof Studziński, recepcjonista hotelu Sofitel Grand Sopot, został trzecim najlepszym recepcjonistą w konkursie na Najlepszego Recepcjonistę Świata 2023. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Dosze, stolicy Kataru.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Kierowników Recepcji i Menedżerów Hoteli (AICR) wybrało najlepszych recepcjonistów świata. Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce 28 lutego. W konkursie wzięło udział 17 reprezentantów z Europy, Azji, Afryki Północnej, Australii oraz Bliskiego Wschodu.

Elżbieta WitekElżbieta Witek wydała 70 tys. zł na nagrody dla trojga współpracowników

Katar. Krzysztof Studziński trzecim najlepszym recepcjonistą na świecie

Konkurs na najlepszego recepcjonistę świata wygrała Bianca-Alexandra Bogdan, reprezentantka hotelu Mandarin Oriental w Dosze. Drugie miejsce zajął Elias Abou Jaoude, reprezentant hotelu Jumeirah Al Qasr z Dubaju, a trzecie miejsce zdobył Krzysztof Studziński z hotelu Sofitel Grand Sopot.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap to "back office" - polegał na rozwiązywaniu zadań związanych z pracą na zapleczu. Polegały one m.in. na wyliczeniu wskaźników (ADR / OCC / RevPar), odpisaniu na skargę gościa hotelowego oraz odpisaniu na prośby rezerwacji "wymagającego" klienta - wraz z sugestiami miejsc wartych zobaczenia oraz zaplanowaniem pobytu gościa - wyjaśnia branżowy serwis horecanet.pl.

Natomiast w drugim etapie kandydaci musieli odegrać trwające 10 minut sceny sytuacyjne. Jury oceniało m.in. język ciała recepcjonistów, ich empatię, pracę pod presją czasu i wymagań gości, kreatywność, wiedzę oraz elokwencję.

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Całość konkursu była oceniana przez międzynarodowe jury, które składało się z fachowców branżowych - wykładowców wyższych uczelni hotelarskich w Szwajcarii, dyrektorów różnych pionów hoteli luksusowych oraz właścicieli firm doradczych z zakresu obsługi w hotelarstwie.

Parlament EuropejskiAfera korupcyjna w Parlamencie Europejskim. Główny podejrzany zaczął sypać

Krzysztof Studziński - kim jest?

Krzysztof Studziński jest absolwentem trójmiejskiego technikum hotelarskiego. Jak sam mówił, wystąpienie w konkursie organizowanym przez AICR było jego marzeniem. Wcześniej startował z powodzeniem w konkursach branżowych, takich jak World Skills Poland, World Skills i Euro Skills, w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej.

Fragmentów Studia Biznes można słuchać także w wersji audio na dużych platformach streamingowych, m.in. tu:

Więcej o: