Pytanie za 125 tys. zł o Fabrykę Broni "Łucznik". Uczestniczka "Milionerów" nie znała odpowiedzi

Natalia Adamczewska dobrze radziła sobie w teleturnieju "Milionerzy". Problem sprawiło jej dopiero warte 125 tysięcy złotych pytanie o Fabrykę Broni "Łucznik" w Radomiu. Nie będąc pewną prawidłowej odpowiedzi, podjęła ryzyko i wskazała jedną z opcji. Niestety, strzał nie okazał się celny, dlatego uczestniczka musiała zadowolić się nagrodą gwarantowaną w wysokości 40 tysięcy.

W 606. odcinku "Milionerów" wystąpiła Natalia Adamczewska ze Świdnicy, studiująca zarządzanie w Krakowie, o czym pisał portal fakt.pl. Uczestniczka udzieliła ośmiu poprawnych odpowiedzi, dzięki czemu stanęła przed szansą wygrania 125 tysięcy złotych.

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Uczestniczka "Milionerów" udzielała poprawnych odpowiedzi. Problem sprawiło jej dopiero pytanie o radomską Fabrykę Broni "Łucznik"

Pani Natalia poprawnie odpowiedziała na wiele trudnych pytań, prezentując rozległą wiedzę z rozmaitych dziedzin. Wiedziała m.in. jakiej odpowiedzi udzielić na pytanie za 40 tysięcy, które brzmiało:

"Zebrzydowskiego z 1606 r. i Lubomirskiego z 1665 r. to dwa słynne:

 • a) rokosze,
 • b) traktaty pokojowe,
 • c) hołdy,
 • d) rozejmy tymczasowe".

- Pozdrawiam mojego przyjaciela Mikołaja, z którym uczyłam się do matury rozszerzonej z historii i to jest odpowiedź a) rokosze, definitywnie - powiedziała uczestniczka.

Prowadzący teleturniej Hubert Urbański doprecyzował, że wspomniane w pytaniu wydarzenia "to zbrojne wystąpienia szlachty przeciwko królowi - rokosz Zebrzydowskiego przeciwko Zygmuntowi III Wazie i Lubomirskiego przeciwko Janowi I Kazimierzowi".

Oprócz wiedzy historycznej Pani Natalia popisała się zdolnościami matematycznymi. Udzieliła poprawnej odpowiedzi na warte 75 tysięcy pytanie:

"Suma wszystkich liczb całkowitych od 0 do 100 to:

 • a) niecały tysiąc,
 • b) mniej niż 10 tysięcy,
 • c) blisko 100 tysięcy,
 • d) przeszło milion".

Chodziło o odpowiedź b) Suma ta wynosi dokładnie 5500.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Teleturniej "Milionerzy". Pytanie o Fabrykę Broni "Łucznik" w Radomiu warte 125 tysięcy

Aby wygrać 125 tysięcy Natalia Adamczewska, musiałaby poprawnie odpowiedzieć na następujące pytanie:

"W radomskiej Fabryce Broni 'Łucznik' od 1929 do 1939 roku produkowano 18 typów pojazdów, m.in. sportowych, wyścigowych i dla wojska. Były to:

 • a) samochody,
 • b) motocykle,
 • c) rowery,
 • d) hulajnogi".

- Mam maszynę do szycia "Łucznik", ale chyba nie chodzi o to. Nie kojarzę, aby to były samochody, ta firma skłaniała się ku silnikom, więc stawiałabym na motocykle - stwierdziła uczestniczka. Niestety, nie była to poprawna odpowiedź. Pani Natalia wróciła do domu z gwarantowanymi 40 tysiącami złotych.

W radomskiej fabryce produkowano rowery. Jej przedwojenna historia znalazła kontynuację w XXI wieku. W 2000 roku powołano bowiem do życia spółkę Fabryka Broni "Łucznik"- Radom sp. z o.o.

"Spółka jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych w Europie" - czytamy na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Niedawno firma otrzymała rekordowe, warte łącznie ok. 2,1 mld zł zamówienie od polskiego rządu, co opisywał portal bankier.pl ag się na PAP.

Więcej o: