W 606. odcinku "Milionerów" wystąpiła Natalia Adamczewska ze Świdnicy, studiująca zarządzanie w Krakowie, o czym pisał portal fakt.pl. Uczestniczka udzieliła ośmiu poprawnych odpowiedzi, dzięki czemu stanęła przed szansą wygrania 125 tysięcy złotych.
Pani Natalia poprawnie odpowiedziała na wiele trudnych pytań, prezentując rozległą wiedzę z rozmaitych dziedzin. Wiedziała m.in. jakiej odpowiedzi udzielić na pytanie za 40 tysięcy, które brzmiało:
"Zebrzydowskiego z 1606 r. i Lubomirskiego z 1665 r. to dwa słynne:
- Pozdrawiam mojego przyjaciela Mikołaja, z którym uczyłam się do matury rozszerzonej z historii i to jest odpowiedź a) rokosze, definitywnie - powiedziała uczestniczka.
Prowadzący teleturniej Hubert Urbański doprecyzował, że wspomniane w pytaniu wydarzenia "to zbrojne wystąpienia szlachty przeciwko królowi - rokosz Zebrzydowskiego przeciwko Zygmuntowi III Wazie i Lubomirskiego przeciwko Janowi I Kazimierzowi".
Oprócz wiedzy historycznej Pani Natalia popisała się zdolnościami matematycznymi. Udzieliła poprawnej odpowiedzi na warte 75 tysięcy pytanie:
"Suma wszystkich liczb całkowitych od 0 do 100 to:
Chodziło o odpowiedź b) Suma ta wynosi dokładnie 5500.
Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl
Aby wygrać 125 tysięcy Natalia Adamczewska, musiałaby poprawnie odpowiedzieć na następujące pytanie:
"W radomskiej Fabryce Broni 'Łucznik' od 1929 do 1939 roku produkowano 18 typów pojazdów, m.in. sportowych, wyścigowych i dla wojska. Były to:
- Mam maszynę do szycia "Łucznik", ale chyba nie chodzi o to. Nie kojarzę, aby to były samochody, ta firma skłaniała się ku silnikom, więc stawiałabym na motocykle - stwierdziła uczestniczka. Niestety, nie była to poprawna odpowiedź. Pani Natalia wróciła do domu z gwarantowanymi 40 tysiącami złotych.
W radomskiej fabryce produkowano rowery. Jej przedwojenna historia znalazła kontynuację w XXI wieku. W 2000 roku powołano bowiem do życia spółkę Fabryka Broni "Łucznik"- Radom sp. z o.o.
"Spółka jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych w Europie" - czytamy na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Niedawno firma otrzymała rekordowe, warte łącznie ok. 2,1 mld zł zamówienie od polskiego rządu, co opisywał portal bankier.pl ag się na PAP.