Milionerka "dobrej zmiany" może dostać posadę w spółce energetycznej

Aleksandra Agatowska może zostać członkinią rady nadzorczej spółki energetycznej Enea. Z opublikowanych przez firmę komunikatów wynika, że obecna prezeska PZU Życie została zgłoszona jako kandydatka na to stanowisko. Agatowska od lat jest związana z ekipą Prawa i Sprawiedliwości.

Enea - producent, dystrybutor i sprzedawca energii elektrycznej w Polsce - poinformowała w czwartek, że otrzymała od Skarbu Państwa, "informację o zamiarze zgłoszenia kandydatury Pani Aleksandry Agatowskiej do składu rady nadzorczej". Głosowanie w tej sprawie ma się odbyć podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy w dniu 13 marca 2023 roku.  

Zobacz wideo Co się stało z fotowoltaiką w Polsce? Emilewicz: Trzy lata temu było łatwiej

Aleksandra Agatowska wejdzie do rady nadzorczej spółki Enea?

Aleksandra Agatowska obecnie pracuje jako prezeska PZU Życie (od 2021 roku). Wcześniej przewodziła radzie nadzorczej w Alior Banku oraz PZU Zdrowie i pracowała m.in. w spółkach grupy ING, HDI (obecnie Warta), Sony Europe oraz Philips, gdzie kierowała zespołem Marketing and Business Intelligence w kilkunastu krajach regionu. Współpracowała również z Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego jest absolwentką.  

W oficjalnym komunikacie w związku z jej kandydaturą napisano, że jest to "menedżerka o bogatym doświadczeniu w sektorze finansów oraz ubezpieczeń".

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński "Zrzutka" szefów państwowych spółek na kampanię PiS. Zawrotna kwota

Aleksandra Agatowska w Klubie Milionerów "Dobrej Zmiany"

W ubiegłym oku Bianka Mikołajewska z Wirtualnej Polski umieściła Agatowską w opisanym przez siebie Klubie Milionerów "Dobrej Zmiany". Chodzi o osoby, które po wygranej PiS w wyborach w 2015 r. trafiły na najważniejsze stanowiska w spółkach z udziałem państwa, notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Menadżerka jest na niej dość wysoko, bo na piątym miejscu z zarobkami w latach 2016-21 wynoszącymi ponad 8,6 mln zł. Zestawienie zostało oparte na raportach 19 firm giełdowych z udziałem Skarbu Państwa.  

Małgorzata Sadurska, Beata Kozłowska-Chyła i Ernest Bejda "Polityka": Prezeska PZU i jej zastępcy wpłacali setki tysięcy zł na konto PiS

***

Fragmentów Studia Biznes można słuchać także w wersji audio na dużych platformach streamingowych, m.in. tu:

Więcej o: