Pokaźne zarobki przyjaciółki Kaczyńskiego. Goss otrzymała z państwowych spółek ponad milion złotych

Janina Goss, która od wielu lat zasiada w spółkach Skarbu Państwa, w ciągu ostatniego roku zarobiła tam pokaźną sumę pieniędzy. Wieloletnia przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego zyskała ponad 1,3 mln złotych.

Janina Goss od lat zasiada w radach największych polskich spółek. Od lutego Goss zasiada w radzie nadzorczej PKN Orlen, tam jej zarobki mogą wynosić ponad 130 tys. rocznie. W sumie w zeszłym roku jej zarobki wyniosły ok. 1,3 mln zł - przekazuje "Fakt".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Krzysztof Śmiszek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (29.03)

Przyjaciółka Kaczyńskiego zarabia krocie w państwowych spółkach

Janina Goss od wielu lat współpracuje z Jarosławem Kaczyńskim. Jest członkinią spółki "Srebrna", a od 2016 roku także rady nadzorczej PGE oraz Banku Ochrony Środowiska. Według sprawozdań, na które powołuje się "Fakt", Goss w zeszłym roku otrzymała 81 tys. złotych za członkostwo w radzie nadzorczej PGE. Natomiast w BOŚ jej zarobki wyniosły 136 tys. złotych. Od 2016 roku zarobiła w państwowych spółkach ponad 1,3 mln złotych. W BOŚ od 2016 roku otrzymała około 782 tys. zł., a w PGE w tym czasie zarobiła 532 tys. zł - informuje "Fakt".

Janina Goss pożyczała pieniądze Kaczyńskiemu. Ile teraz zarobi w Orlenie? Janina Goss pożyczała pieniądze Kaczyńskiemu. Ile teraz zarobi w Orlenie?

Kim jest Janina Goss, zasiadająca w najważniejszych spółkach państwowych?

Janina Goss jest radczynią prawną. W latach 1990-2003 była członkinią Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Łodzi. Od 1991 do 2003 r. pełniła funkcję radczyni prawnej w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Łodzi. Następnie od 2009 do 2010 roku była członkinią w radzie nadzorczej Polskiego Radia, natomiast w latach 2006-2009 zasiadała w radzie nadzorczej TVP. Przez dwa lata pełniła tam funkcję przewodniczącej.

Jarosław Kaczyński Pracownicy Srebrnej skarżą się na przyjaciółki Kaczyńskiego i błagają go o pomoc

W 2012 roku została członkinią w zarządzie Srebrna sp. z o.o. W partii PiS jest uznawana za jedną z najbliższych osób Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej o: