Najdroższe auto zatrzymane na granicy. Służby zabezpieczyły pojazd warty 1,2 mln zł

Straż Graniczna zatrzymała na granicy Białorusina, przewożącego na lawecie ciężarówki Ferrari Portofino z 2019 roku. Okazało się, że pojazd został skradziony. To samochód o największej wartości zatrzymany na wschodniej granicy w tym roku.
Zobacz wideo Rafał Dutkiewicz gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

W sobotę 8 kwietnia funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach samochód ciężarowy, który na lawecie przewoził Ferrari Portofino z 2019 roku. Wartość tego pojazdu to zawrotne 1,2 mln zł. Gdy funkcjonariusze skontrolowali rzeczone Ferrari, okazało się, że pojazd został skradziony i jest poszukiwany przez prawowitego właściciela.

Najdroższe auto zatrzymane na granice. Warte 1,2 mln złNajdroższe auto zatrzymane na granice. Warte 1,2 mln zł nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Najdroższe auto zatrzymane na granice. Warte 1,2 mln zł

Kierowca został natychmiast zatrzymany. Był nim 28-letni Białorusin. Pojazd zabezpieczono, a w samej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Na tym zakończyły się działania Straży Granicznej. Dalsze czynności prowadzą już bowiem funkcjonariusze policji z Terespola. To jednak nie pierwsza taka akcja funkcjonariuszy NOSG z Placówki w Terespolu. Rzecznik prasowy placówki Dariusz Sienicki wyjaśnia, że od początku bieżącego roku funkcjonariusze podczas prowadzonych odpraw granicznych zabezpieczyli już różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 5 mln zł. - Ferrari Portofino o wartości 1,2 mln zł jest jak dotąd najdroższym pojazdem, jaki udało się odzyskać w tym roku na wschodniej granicy Polski - uzupełnia Sienicki. Dodajmy, że samo Ferrari Portofino jest jednym z najdroższych i najszybszych samochodów typu coupe na świecie. Wyposażone jest w moc 600 koni mechanicznych oraz moment obrotowy o wartości 760 Nm. Samochód może dzięki temu przyspieszyć do 100 km/h w 3,5 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 320 km/h.  

Więcej o: