Rosjan już nie stać na wakacje w Turcji. Hotele obniżają ceny, aby przyciągnąć ich z powrotem

Ceny hoteli w Turcji spowodowały spadek zainteresowania wśród Rosjan, którzy stanowili największy odsetek wśród przyjezdnych w tym kraju. Turyści coraz częściej decydują się na alternatywę w postaci tańszych wakacji w Egipcie. Ceny tureckich hoteli zaczęły spadać, aby przyciągnąć Rosjan na wakacje.

Egipt jest coraz częstszym kierunkiem wyjazdów wśród Rosjan. Czynnikiem, który zachęca do zrezygnowania z wakacji w Turcji, są ceny. Turyści decydują się na alternatywne kierunki, które kosztują mniej. Przykładem jest Hurghada czy Szarm el Szejk. Rosjanie zajmowali dotąd pierwsze miejsce pod względem liczby osób, które przybywały do Turcji na urlop. 

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Rosjanie zrezygnują z wakacji w Turcji?

Stowarzyszenie Operatorów Turystycznych Rosji poinformowało, że region Antalya może odnotować o dwa miliony mniej turystów w tym roku. Powodem jest wzrost cen obowiązujących w hotelach. Portal Level Travel, służący do rezerwacji hoteli wskazuje, że wakacje w Egipcie dla dwóch osób kosztują średnio 2133 USD. Turcja w tym samym terminie jest droższa o 184 USD.

Innego zdania jest Konstantin Gulevich, dyrektor Departamentu Komunikacji, Stosunków Zagranicznych i Polityki Informacyjnej ANEX Tour. Gulevich powiedział, że w sezonie letnim 2023 Turcja będzie tradycyjnie największym kierunkiem zagranicznym pod względem popytu ze strony Rosjan. - Obecne ceny wpływają na popyt, ale nie na dużą skalę - powiedział Gulevich, o czym informuje turecki portal turystyczny Turizm Ajansi.

Tureckie hotele walczą o rosyjskich turystów. Obniżono ceny

Dzień przed świętami majowymi tureckie hotele obniżyły ceny w celu przyciągnięcia rosyjskich turystów. Jak możemy przeczytać na portalu turystycznym Turizm Ajans, hotele nad Morzem Egejskim kosztowały do 30-50 procent mniej. Dodatkowo rosyjscy organizatorzy wycieczek oferowali turystom zniżki i specjalne promocje. 

Rosyjski portal turystyczny Tourdom.ru poinformował, że linie lotnicze z Rosji zwiększyły częstotliwość lotów do Turcji o 1,5 raza, przygotowując się na lato 2023. W zeszłym roku Turcję odwiedziło 5 milionów Rosjan. A od stycznia do marca, według krajowego Ministerstwa Kultury i Turystyki, wypoczywało tam 772,6 tys. obywateli Federacji Rosyjskiej, czyli o 14,18 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2022 roku.

Więcej o: