Lidl zaskoczył klientów foliowymi opakowaniami cukru. Sieć tłumaczy: Cukier pochodzi z kraju spoza UE

Od pewnego czasu klienci Lidla mogą natrafić na cukier, który jest zapakowany w nietypowy sposób. Podczas gdy większość firm używa do pakowania podobnych produktów papieru, cukier marki własnej Lidla jest sprzedawany w foliowych torebkach. Przedstawicielka sieci handlowej wytłumaczyła, że sposób pakowania cukru jest związany z krajem pochodzenia produktu.

Sypkie produkty, takie jak ryż, mąka czy cukier, są zazwyczaj sprzedawane w opakowaniach papierowych. Inaczej jest z cukrem marki własnej Lidla. Niedawno klienci sieci handlowej zauważyli, że wspomniany produkt jest pakowany w torebki foliowe. Portal Spożywczy skontaktował się z przedstawicielami detalisty, aby wyjaśnić powody takiej decyzji.

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Cukier marki własnej Lidla w foliowych opakowaniach. Sieć zapewnia, że dba o zrównoważoną produkcję

Jako że torebki foliowe są produkowane z tworzyw sztucznych, producenci żywności, którzy deklarują chęć dbania o ekologiczny wymiar swojej działalności, często rezygnują z ich używania. Choć cukier sprzedawany przez Lidl jest pakowany w folię, przedstawicielka sieci zapewnia, że przedsiębiorstwo także troszczy się o zrównoważony sposób wytwarzania oferowanych przez siebie produktów. 

- Celem Lidl Polska jest oferowanie wysokiej jakości produktów w niskiej, atrakcyjnej cenie, wytworzonych w sposób zrównoważony. Zależy nam na tym, aby rozwijać produkty marek dostępnych tylko w Lidl Polska. Promowanie marek własnych to jeden z celów naszej strategii - powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

Lidl: Cukier pochodzi spoza Unii Europejskiej

Przedstawicielka Lidla wyjaśniła, dlaczego cukier sprzedawany przez sklepy należące do sieci handlowej jest pakowany w torebki foliowe. Z przekazanych przez nią informacji wynika, że jedyną przyczyną takiego stanu rzeczy jest lokalizacja parku maszynowego, z którego korzysta producent opisywanego produktu. 

- Cukier ten pochodzi z kraju spoza Unii Europejskiej. Biorąc pod uwagę nasz cały asortyment, obecnie mamy w swojej ofercie handlowej kilka produktów od ukraińskich producentów, z którymi kontrakty podpisane były kilka miesięcy temu w celu wsparcia ukraińskiej gospodarki w czasie wojny. Dążymy do niemarnowania żywności, dlatego zamierzamy spełnić warunki wcześniej podpisanych umów z należytą starannością - stwierdziła Aleksandra Robaszkiewicz. Podkreśliła ponadto, że Lidl to firma, która od ponad 20 lat jest obecna na polskim rynku, "zawsze działając zgodnie z obowiązującymi przepisami i dostosowując swoją działalność do zmieniających się przepisów prawa".

Więcej o: