Roksana Węgiel wchodzi w nieruchomości: Kupiłam swoje pierwsze mieszkanie inwestycyjne!

Roksana Węgiel pochwaliła się na Instagramie, że kupiła swoje pierwsze mieszkanie inwestycyjne. Zrobiła to kilka dni po ostatnim egzaminie maturalnym. Piosenkarka miała duże oszczędności - od lat inkasuje olbrzymie kwoty za koncerty, a już w wieku 17 lat została milionerką.

Roksana Węgiel to autorka takich hitów jak "Dobrze Jest, Jak Jest" oraz "Anyone I want to be". Ten drugi utwór pozwolił je zresztą wygrać w 2018 roku Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku. Od tego czasu nastolatka robi zawrotną karierę, a z tym oczywiście wiążą się ogromne pieniądze. W podcaście Żurnalisty "Rozmowy bez kompromisów" przyznała, że została milionerką już w wieku 17 lat. Nie ma się co dziwić, Business Insider opisuje, że wokalistka może inkasować za jeden koncert nawet 20-30 tys. zł. W 2022 roku znalazła się nawet na iście 100 najcenniejszych kobiecych marek osobistych magazynu "Forbes" i to na wysokim 18 miejscu.  

Zobacz wideo Pomaska: Mechanizm dla ludzi, których nie stać na mieszkanie, to nasz priorytet

Roksana Węgiel chwali się inwestycją

To wszystko pozwoliło Roxie Węgiel zgromadzić kapitał, który - jak pochwaliła się na Instagramie - postanowiła zainwestować. Opublikowała tam zdjęcie z aktem notarialnym z podpisem "z Kevinem remontujemy nasze mieszkanie, a dziś kupiłam swoje pierwsze inwestycyjne! Bardzo się cieszę". Dołączyła do tego krótkiego komunikatu hashtag #Inwestorka. Młoda piosenkarka dysponuje już dwoma mieszkaniami.

To drugie, pod inwestycję, kupiła dosłownie kilka dni po ostatnim egzamin maturalnym. Wokalistka we wtorek zdała egzamin ustny z języka polskiego na 90 proc., czym zakończyła swoje zmagania z egzaminem dojrzałości. 

Przebudzenie na rynku nieruchomości

Roxie Węgiel swoją inwestycją wpisała się w zauważalny ostatnimi czasu wzrost zainteresowania zakupem mieszkań. - Możemy śmiało powiedzieć, że to, co obserwujemy dziś na rynku, to realizowanie odłożonego w czasie popytu z ubiegłego roku. Kupujący, którzy zostali zamrożeni przez rygorystyczną politykę wyliczania zdolności kredytowej, albo wstrzymali się z zakupem ze względu na niepewność w odniesieniu do polityki monetarnej NBP, dziś realizują swoje zamiary - tłumaczyła Ewa Tęczak, ekspertka rynku mieszkaniowego Otodom. Marzec był bowiem najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży mieszkań od stycznia zeszłego roku. Według portalu Otodom na siedmiu rynkach (w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Łodzi i Katowicach) sprzedano 4,8 tys. mieszkań.  

Więcej o: