Mateusz Morawiecki zapowiada 100 tysięcy miejsc w żłobkach

Mateusz Morawiecki odwiedził Działoszyce (woj. świętokrzyskie), aby opowiedzieć o działaniach realizowanych w ramach programu socjalnego Maluch Plus. - To jeden z najważniejszych programów naszego rządu - poinformował na konferencji prasowej Morawiecki. Premier, w ramach następnej odsłony projektu, zapowiedział powstanie około 100 tysięcy miejsc w żłobkach.

Maluch Plus jest projektem skierowanym do rodziców małych dzieci, chcących pogodzić rodzicielstwo z czynnym zatrudnieniem. Umożliwia on również powrót do zawodu osobom, które wcześniej nie miały takiej możliwości ze względu na przymus opieki nad najmłodszymi członkami rodziny. Stawianie nowych placówek nastawionych na opiekę nad dziećmi sprzyja także tworzeniu nowych stanowisk pracy. Projekt przewidziano na lata 2022-2029.

Zobacz wideo Skrót spotkania Tuska. Tajemnicza głowica od rakiety, Tusk chcący zrobić krzywdę i Morawiecki nazwany "bambikiem"

W sobotę (20 maja) premier zawitał do Działoszyc (województwo świętokrzyskie), aby na terenie tamtejszego żłobka samorządowego opowiedzieć o dotychczasowej realizacji i kolejnych punktach planu socjalnego. - Maluch Plus to jeden z najważniejszych programów naszego rządu - powiedział zgromadzonym Mateusz Morawiecki. Szef rządu poinformował, że dzięki działaniom w ramach projektu liczba miejsc przeznaczonych do opieki nad najmłodszymi Polakami wzrosła z 80 do 230 tysięcy. Padły również zapowiedzi dalszych celów programu - nowa edycja Malucha Plus ma doprowadzić do powstania około 100 tysięcy nowych miejsc w żłobkach.

Maluch Plus w liczbach. Jaki budżet posiada kolejna odsłona?

"'MALUCH+' jest programem integrującym środki europejskie - środki z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) oraz z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach perspektywy finansowej 2021-2027 - a także środki budżetu państwa" - czytamy na stronie gov.pl. Łączny budżet kolejnej edycji programu wyniósł prawie 5,5 miliarda złotych.

Więcej o: