Dino podbiło Polskę, teraz chce podbić internet. Tajemnicze ogłoszenie zdradza plany giganta

Dino, polski konkurent Biedronki, najprawdopodobniej przygotowuje się do uruchomienia sklepu internetowego - donoszą Wiadomości Handlowe. To kolejna duża inwestycja spółki, której cena akcji na warszawskiej giełdzie bije ostatnio historyczne rekordy.

Dino, jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich sieci, planuje podbicie internetu - donoszą Wiadomości Handlowe. Firma ma poszukiwać osób, które zajmą się obsługą sklepu online. Potwierdza to wcześniejsze doniesienia serwisu - Dino zapowiedziało bowiem, że inwestycje w e-commerce dają szanse na rozwój. Możliwe, że elementem tej strategii będą też przejęcia firm, które już na rynku handlu online działają. 

Dino może ruszać na podbój internetu

Jak na razie o planach podboju sieci wiadomo niewiele. Kandydat, którego szuka sieć, ma odpowiadać za "nadzór procesów dotyczących dystrybucji usług i produktów, dbać o prawidłowe działanie platformy, wdrażać założenia strategii sprzedaży z uwzględnieniem działań promocyjnych oraz dbać o prawidłowe funkcjonowanie witryny, planować i wdrażać strategie marketingowe" - donosi serwis. 

Dino z pewnością nie będzie miało problemów, by środki na ewentualne przejęcia lub inwestycje wyasygnować. Spółka osiąga bardzo dobre wyniki finansowe, a kurs jej akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to już ok. 460 zł, co jest najwyższym poziomem w historii. Ostatni rok to wyraźny wzrost wartości firmy, która wciąż intensywnie się rozwija. 

Notowania DinoNotowania Dino Fot. Stooq.pl

Dino z rekordami na giełdzie i miliardowymi przychodami

O sukcesie świadczą też dane. W 2022 roku Dino zanotowało 19 801 622,00 tys. zł przychodów ze sprzedaży, to wzrost o 48,19 proc. Co więcej, firma miała zysk w wysokości 1 132 087,00 tys. zł. Te wyniki czynią Dino 17. największym przedsiębiorstwem w kraju, według danych "Rzeczpospolita Lista 500". To bardzo duży skok względem poprzedniego roku, gdy sieć znalazła się na 29. miejscu. W rankingu spółka wyprzedziła m.in. przedsiębiorstwo odzieżowe LPP (właściciel m.in. Reserved). Wśród firm zajmujących się handlem Dino ustąpiło jedynie Jeronimo Martins (właściciel Biedronki), Lidlowi oraz firmie Eurocash.

Dino ma też spore plany inwestycyjne. W pierwszym półroczu przyszłego roku sieć chce otworzyć nowe centrum dystrybucyjne zlokalizowane w miejscowości Bolewicko w województwie wielkopolskim - donoszą Wiadomości Handlowe. 130 mln zł na inwestycje pochodzić ma z własnych środków spółki. Sukcesy odnosi też współwłaściciel sieci. Tomasz Biernacki - uznawany za jednego z najbardziej tajemniczych biznesmenów w Polsce, gdyż jego wizerunek nie został nigdy ujawniony - może pochwalić się majątkiem. Właściciel 51 proc. akcji Dino ma dobra wyceniane na 20 mld zł - podaje "Forbes". 

Więcej o: