Osąd nad polską gospodarką w "Studiu Biznes". Czemu jest tak źle, skoro jest tak dobrze?

Sytuacja polskiej gospodarki, wyścig samochodów energetycznych w Monte Carlo oraz zmiany spowodowane odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego - o tym wszystkim usłyszymy w środowym "Studiu Biznes". Zapraszamy już od godziny 12:00.

Inflacja spadła do poziomu 13 proc., bezrobocie pozostaje na niskim poziomie (jedynie 2,7 proc., przy średniej 6 proc. W UE) nadchodzi kolejny wzrost minimalnego wynagrodzenia (od lipca 3600 zł brutto), a za nim zapewne następne podwyżki płac. Czemu zatem jest tak źle, skoro jest tak dobrze? O realnym stanie polskiej gospodarki w pierwszej części "Studia Biznes" Karolina Hytrek-Prosiecka porozmawia z Janem Szpetulskim-Łazarowiczem, analitykiem Qualia Advisory.  

Zobacz wideo

"Studio Biznes" nadaje z wyścigu w Monako

W dalszej części programu wspólnie z Tomaszem Korniejewem przeniesiemy się na ulice Monte Carlo, żeby dowiedzieć się, jak w praktyce wyglądają wyścigi Formuły E. Dziennikarz pokaże nam kulisy wyścigów ABB FIA, w których biorą udział samochody elektryczne na torach ustawionych w centrach miast. Takie wyścigi mogą odbywać się w centrum, ponieważ uczestniczące w nich pojazdy są dużo cichsze od swoich spalinowych odpowiedników. Tomasz Korniejew dostał się nawet na zaplecze teamu Nissana i porozmawiał z Dorotą Pajączkowską, szefową komunikacji tej marki.  

"Studio Biznes" rozpracowuje zmiany postepidemiczne

Wkrótce, bo 1 lipca przewidziane jest odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Zmiany mogą objąć nie tylko kwestie związane z noszeniem maseczek, lecz także m.in. z urlopami czy badaniami lekarskimi. Będzie ich naprawdę dużo. Co czeka pracodawców i pracowników? O to w ostatniej części Studia Biznes zapyta Marcina Wojewódkę ekonomistę i prawnika Pracodawców RP Karolina Hytrek-Prosiecka.  

Więcej o: