Tankowanie będzie tańsze w wakacje. Stacje benzynowe oferują zniżki do nawet 40 gr na litrze

Najpopularniejsze stacje benzynowe w Polsce zapowiadają wielkie rabaty na nadchodzące wakacje. Tańsze paliwo będzie można kupić m.in. na Orlenie, Circle K., BP czy stacjach Amic Energy. Rabaty sięgają nawet 40 groszy na litrze. Jednak jest mały haczyk, w większości przypadków trzeba posiadać aplikację danej stacji lub należeć do programu lojalnościowego.

Właściciele samochodów mogą się cieszyć z nadchodzących wakacji, bowiem większość stacji benzynowych w Polsce postanowiła wprowadzić spore rabaty na paliwo. Tak jak w ubiegłym roku, osoby, które należą do programu lojalnościowego Orlen Vitay (wystarczy posiadać aplikację) tankując jednorazowo do 50 litrów benzyny lub oleju napędowego mogą otrzymać zniżkę 30 groszy na litrze. Z kolei jeśli ktoś jest dodatkowo posiadaczem karty dużej rodziny, promocja zwiększa się o kolejne 10 groszy, więc finalnie łączny rabat wyniesie 40 groszy na litrze. Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen zapowiedział, że rabat będzie miał miesięczny limit 200 litrów, a cała akcja potrwa do końca wakacji. 

Obajtek mówił o promocjach na antenie Radia Zet. Zaprzeczył, jakoby była to "promocja wyborcza", po tym jak prowadzący zasugerował, że zniżka zostanie przedłużona do 15 października, gdy Polacy pójdą do urn. - W żadnym wypadku. W tamtym roku nie było wyborów, a zastosowaliśmy promocję. To są mechanizmy, które stosuje się na całym świecie, by zyskać dodatkowy portfel klientów - powiedział prezes Orlenu. Zapytany, czy można obniżyć ceny jeszcze bardziej, odrzekł, że "wszystko można, ale przez to możemy bardzo szybko zniszczyć gospodarkę".

Akcja promocyjna na stacjach Circle K.

Promocje wprowadziły także stacje Circle K. Tam już w piątek 23 czerwca można było zatankować paliwo aż o 50 groszy taniej. Jednak sieć postanowiła wprowadzić stałą zniżkę na czas wakacji, która obowiązuje od każdego piątku, "gdy tylko zegar wybije północ, aż do 23:59 w niedzielę", jak można przeczytać na stronie. Chcąc skorzystać z promocji, trzeba posiadać kartę Circle K EXTRA. W akcji biorą udział następujące paliwa: miles 95, miles Diesel, milesPLUS 95, milesPLUS 98, milesPLUS Diesel, LPG oraz LPG SupraGas. Tutaj maksymalny rabat wyniesie 35 groszy na litrze, a w ramach jednej transakcji można zatankować aż 85 litrów. Jednak co ważne i warte podkreślenia, organizator akcji rabatowej zastrzega, że "zakup i tankowanie paliw lub LPG objętych promocją do pojemników bądź kontenerów zewnętrznych jest niedozwolone". 

Rabaty na paliwo w stacjach BP Polska oraz Moya

Stacje paliw BP Polska od 30 czerwca oferują swoim klientom zniżkę 30 gr/l na benzynę oraz oleje napędowe. Z kolei posiadacze aut na gaz mogą liczyć na rabat 10 gr/l. Chcąc zapłacić mniej za paliwo, trzeba być zarejestrowanym w programie PAYBACK. Akcja promocyjna dotyczy tankowania maksymalnie 50 litrów jednorazowo, a w skali miesiąca można dokonać czterech takich tankowań. Organizator podkreśla, że oferta rabatowa nie dotyczy płatności kartą flotową. 

Na wprowadzenie sezonowej promocji od 30 czerwca zdecydowała się też sieć Amic Energy. Tutaj organizator poinformował, że posiadacze karty lojalnościowej Amic Club będą mogli skorzystać z promocji do 35 groszy na litrze. Jak donosi TVN24 do akcji promocyjnej związanej z tankowaniem postanowiła także dołączyć sieć stacji Moya, której właścicielem jest spółka Anwim. "Sieć Moya planuje zaoferować swoim klientom akcję rabatową. O szczegółach poinformujemy jeszcze w tym tygodniu" - powiedział w rozmowie z portalem Aleksander Zalewski ze spółki Anwim. 

Więcej o: