Wizz Air potrzebuje pilotów. Kusi premiami: Nawet 50 tys. euro

Branża podróżnicza przeżywa prawdziwe oblężenie. Linie lotnicze uruchamiają nowe połączenia, ale więcej tras oznacza też więcej pracy dla pilotów. Węgierskie linie Wizz Air chcąc zachęcić osoby do pracy na tym stanowisku, oferują bardzo korzystne premie finansowe. Ich wysokość sięga nawet 50 tys. euro, ale jest mały haczyk.

Branża podróżnicza przeżywała bardzo trudny czas podczas pandemii Covid-19. Przemieszczanie się między innymi państwami było znacznie utrudnione albo wręcz niemożliwe. Nic więc dziwnego, że teraz, kiedy nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, turyści bardzo chętnie odwiedzają inne państwa. Według analiz platformy z biletami lotniczymi eSky.pl w styczniu 2023 roku liczba wyszukiwanych lotów była dwukrotnie większa, niż w tym samym czasie rok wcześniej - opisuje dane "Rzeczpospolita". Zwiększony popyt sprawia, że linie lotnicze wychodzą naprzeciw oczekiwaniom podróżnym. Ostatnio informowaliśmy o nowych kierunkach lotów, jakie oferują polskie linie lotnicze. Teraz węgierskie linie lotnicze Wizz Air poszukują pilotów do pracy, oferując bardzo korzystne warunki.

Zobacz wideo W jaki sposób białoruski myśliwiec mógł zmusić pilotów Ryanaira do lądowania? Wyjaśnia rosyjski ekspert

Wizz Air oferuje wysokie premie dla pilotów w wybranych bazach

Węgierskie linie Wizz Air chcą zachęcić osoby do pracy na stanowisku pilota. Na zachętę oferują wysokie premie jako dodatek do podstawowej pensji oraz zróżnicowane godziny pracy. Jak podaje "Rzeczpospolita", w nowym grafiku dla pilotów węgierskiej linii lotniczej ma być stosowana zasada "5 dni pracy i 4 dni przerwy; 14 dni pracy i 7 dni wolnego dla pilotów dojeżdżających do pracy lub wykonujących pracę w niepełnym wymiarze godzin". - Nowe możliwości grafikowe zapewnią stabilność i elastyczność pracy pilotom potrzebną im do dostosowania do ich osobistego stylu życia - mówiła cytowana przez RP szefowa personelu w Wizz Airze Ewa Danecka.

Wizz Air uruchomił także program o nazwie retention special base, którego celem jest zwiększenie i wzmocnienie możliwości organizowania "w zakresie retencji" w całej sieci. Dodatkowo w ramach tego programu piloci w Krajowej (Rumunia), Suczawie (Mołdawia), Jassach (Rumunia), Kutaisi (Gruzja) oraz w Skopje (Macedonia) na stanowisku pierwszego oficera otrzymają premie do 30 tys. euro, a piloci do 50 tys. euro. - W ramach programu retention special base chcielibyśmy zachęcić nowych członków i obecnych pracowników załóg lotniczych do dołączania do określonych baz i otrzymania premii za rejestrację przed i po pomyślnym zakończeniu programu - wyjaśniła Danecka.

Ile zarabiają piloci samolotów? Najlepsi mogą liczyć nawet na 50 tys. zł

Będąc kapitanem, czyli najważniejszą osobą na pokładzie samolotu, która podejmuje wszystkie decyzje, w zależności od firmy i miejsca pracy, zarobki mogą się zaczynać od kilkunastu tysięcy złotych, a kończyć na kilkudziesięciu tysiącach. Jak podaje strefabiznesu.pl, średnie wynagrodzenie pilota według ogólnopolskiego badania wynagrodzeń wynosi 12 770 zł brutto. Jednak w tym zawodzie "widełki cenowe" są bardzo ruchome. Na wypłatę ma wypływ także fakt, jaki rodzaj samolotu jest obsługiwany, doświadczenie pracownika i oczywiście firma zatrudniająca. Piloci z największym stażem pracy mogą liczyć na zarobki w granicach nawet 40-50 tys. złotych brutto. 

Więcej o: