Maliny czterokrotnie tańsze niż rok temu. Kaczyński zapowiada: Ja tego osobiście dopilnuję

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że producenci malin, którzy protestują w związku z niskimi cenami owoców w skupach, otrzymają wsparcie. - Ja tego dopilnuję - zapewnił polityk podczas spotkania w Pułtusku.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w sobotę 8 lipca wziął udział w pikniku rodzinnym w Pułtusku (woj. mazowieckie), gdzie poruszył problem producentów malin. Zapewnił wówczas, że otrzymają oni wymagane wsparcie.

Zobacz wideo Poseł Kowalski wystosował apel: Zakaz importu mrożonej maliny z Ukrainy!

Pułtusk. Jarosław Kaczyński chce pomóc producentom malin

Podczas spotkania z mieszkańcami Pułtuska Jarosław Kaczyński powiedział, że 15 mld złotych zostało już przekazanych na pomoc dla rolnictwa. - To rekord - zaznaczył. Po czym poruszył problem producentów malin. - Na Lubelszczyźnie, szczególnie w jednym powiecie jest problem z malinami. I my tam też pomożemy. Ja tego osobiście dopilnuję - powiedział prezes PiS.

Obecnie za kilogram malin rolnicy otrzymują ze skupów niespełna pięć złotych. Natomiast w zeszłym roku ta kwota była trzy lub cztery razy większa. Według plantatorów ma na to wpływ napływ import tańszych owoców m.in. z Ukrainy.

Lubelskie. Protest plantatorów malin w związku z niskimi cenami owoców

Plantatorzy zorganizowali protesty w związku z niskimi cenami owoców. W województwie lubelskim sadownicy rozpoczęli je 26 czerwca. Po dwóch dniach na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Annopol w powiecie kraśnickim pojawiły się poważne utrudnienia w związku z prowadzonym protestem.

"Osoby poruszają się po przejściach dla pieszych w okolicy mostu. Jesteśmy na miejscu i czuwamy nad bezpieczeństwem. Protestujący co kilkanaście minut opuszczają przejście, umożliwiają tym samym przejazd kilku pojazdom. Kierowcom zalecamy objazdy" - poinformowali wówczas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Więcej o: