Fatalne wiadomości dla Jacka Sasina. Polacy ocenili jego pracę w rządzie [SONDAŻ]

Prawie dwie trzecie respondentów w sondażu dla Wirtualnej Polski negatywnie oceniło pracę Jacka Sasina w rządzie. Odmiennego zdania jest jedynie 26 proc. badanych.
Zobacz wideo Niestosowne zachowanie Terleckiego w Sejmie. Obraził posłankę!

W czerwcu w związku z powrotem Jarosława Kaczyńskiego do rządu, minister aktywów państwowych Jacek Sasin złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Rady Ministrów. Sasin jest ministrem Aktywów Państwowych, który od dłuższego czasu nie ma dobrej passy. Niedawno razem z prezydentem Andrzejem Dudą został wygwizdany podczas podczas inauguracji igrzysk europejskich w Krakowie. Za Sasinem ciągnie się sprawa prezydenckich wyborów kopertowych, które według kontrolerów z Najwyższej Izby Kontroli mogły kosztować ponad 76 mln zł. Wybory w tej formie się nie odbyły. 

Jak Polacy oceniają Jacka Sasina? Jest sondaż

Wirtualna Polska sprawdziła, co o pracy Sasina w rządzie myślą Polacy. O ocenę polityka zapytano w sondażu zleconym przez portal pracowni United Surveys. 52,2 proc. ocenia ministra "zdecydowanie źle". Odpowiedzi "raczej źle" udzielił 11,7 proc. Oznacza to, że krytyczny stosunek do dokonań ministra Sasina ma 63,9 procent. Tylko 4,6 proc. uczestników sondażu oceniło polityka "zdecydowanie dobrze", a 21,4 proc. "raczej dobrze". Łącznie daje to 26 proc. 

Jak podaje portal, "zdecydowanie źle" ocenia też Sasina 13. proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy (2 proc. "raczej źle"). Natomiast wśród tej grupy wyborców "zdecydowanie dobrze" odpowiedziało jedynie 14 proc. "Raczej dobrze" Sasina oceniło 58 proc. sympatyków obozu rządzącego. 13 proc. spośród nich odpowiedziało "nie wiem/trudno powiedzieć". 

Badanie przeprowadzono w dniach 24-25 czerwca metodą CAWI (ankieta internetowa) i CATI (wywiad telefoniczny) na grupie tysiąca dorosłych Polaków.

Więcej o: