Jeszcze tej jesieni pasażerowie polecą z Radomia do Egiptu. Biuro podróży Anex Tour otwiera nowy kierunek

Turecki touroperator Anex Tour potwierdził otwarcie nowego połączenia z lotniska Warszawa-Radom do Szarm el-Szejk w Egipcie. Pierwsze loty czarterowe z Radomia nad Morze Czerwone mają mieć miejsce już 27 października.

Według informacji opublikowanych w serwisie rynek-lotniczy.pl, biuro podróży Anex Tour działa na polskim rynku zorganizowanych wycieczek wczasowych od 2015 roku. Wcześniej jednak przez długi czas funkcjonowało pod nazwą Orex Tour. Touroperator, który jako pierwszy w Polsce zdecydował się na organizacje rejsów z Radomia do Egiptu jest częścią tureckiej grupy Anex Tourism. Tylko w 2022 roku na wakacje z tym biurem zdecydowało się aż 20 tys. podróżnych. 

Zobacz wideo Co to znaczy, że inflacja w skali miesiąca wyniosła 0 proc.? Wyjaśniamy

Klienci Anex Tour jeszcze tej jesieni polecą z Radomia do Egiptu

Zgodnie z systemem rezerwacyjnym touroperatora, loty z Radomia do Egiptu mają odbywać się raz w tygodniu w każdy piątek, zaczynając od 27 października 2023 roku. Ostatni wylot został zaplanowany na 12 kwietnia 2024 roku. Rejsy mają zostać zrealizowane samolotami boeing 757-300 wyczarterowanymi w ukraińskiej linii lotniczej Skyline Express. Wyloty zaplanowano na godzinę 2 w nocy w piątki. W takim układzie po czterogodzinnym rejsie turyści wylądują w Szarm el-Szejk o 7 rano czasu lokalnego. Loty powrotne organizator zaplanował na godzinę 21. Oznacza to, że w Radomiu pasażerowie będą lądować około pięciu minut po północy. 

Loty do Egiptu chciała obsługiwać także Itaka

Dziennik "Rzeczpospolita" poinformował, że turecki touroperator oferuje turystom kilkadziesiąt hoteli zróżnicowanych pod względem nie tylko panującego w nich standardu, ale także lokalizacji. Noclegi od trzech do pięciu gwiazdek rozmieszczone są w trzech miejscowościach w rejonie półwyspu Synaj. Są to: Szarm el-Szejk, Dahaba oraz Taba. Jeżeli ostatecznie dojdzie do uruchomienia zaplanowanego przez Anex Tour połączenia, będą to pierwsze loty z Radomia nad Morze Czerwone. Jak poinformował serwis rynek-lotniczy.pl, przed rozpoczęciem obecnego sezonu letniego z Radomia do Egiptu planowało latać biuro podróży Itaka. Ostatecznie wyjazdy te nie doszły do skutku. 

Więcej o: