Dwie milionowe wygrane w Eurojackpot padły w jednej wsi. Jak to możliwe?

Kije - w tej wsi w Polsce (woj. świętokrzyskie) padły dwie wygrane II stopnia w losowaniu Eurojackpot. Obie powyżej 1 miliona złotych. Nie wiadomo czy był to jeden gracz, który puścił dwa kupony z jednakowymi liczbami, czy było to dwóch szczęśliwców.

W losowaniu Eurojackpot 18 lipca padły następujące liczby: 14, 16, 24, 40, 43 oraz 1 i 5. Przyniosły one szczęście w dwóch punktach LOTTO. Największa wygrana trafiła do gracza, który wysłał swój los w punkcie w Bełchatowie (woj. łódzkie) przy ul. Lipowej 53. Wygrał on nagrodę II stopnia w wysokości 3 485 517,30 zł. Niesamowita historia rozegrała się jednak w województwie świętokrzyskim, we wsi liczącej około 500 osób.  

Zobacz wideo Stuknęło nam 8 mld osób na planecie. Ile więcej ludzi możemy pomieścić? [NextStation]

Dwie milionowe wygrane w Eurojackpot padły w jednej wsi

Mowa o Kijach, gdzie trafiono aż dwie wygrane III stopnia po 1 143 368,50 zł każda. Totalizator Sportowy w rozmowie z TVN-em wyjaśniał, że Eurojackpot to gra losowa i po prostu szczęście dopisało dwóm osobom z tej samej miejscowości, chociaż możliwe, że oba zwycięskie kupony należą do jednego gracza. "Nie wiemy, czy zakład należy do jednej lub do dwóch osób, ponieważ może być tak, że np. gracz zawarł jeden zakład, o czym zapomniał, więc kupił drugi. Możliwe jest także, że dwaj niezależni gracze mieli szczęście do tych samych liczb" - wyjaśniał Totalizator, podkreślając, że właścicielami kuponów może być zarówno mieszkańcem jak i przejezdny. Ich personalia Totalizator Sportowy pozna dopiero przy odbiorze nagrody, ale dla ich bezpieczeństwa i ochrony prywatności nie przekaże opinii publicznej.  

Wysoka wygrana także w Lotto

Odnotujmy też, że we wtorkowym losowaniu jedna osoba w loterii Lotto Plus trafiła "szóstkę". Wygrana wyniosła 1 000 000 zł. Szczęśliwy zakład wysłano w punkcie LOTTO przy ul. Grzymały-Siedleckiego 20 w Bydgoszczy. Wylosowane tego dnia liczby to: 17, 18, 19, 23, 38, 41. 

Więcej o: