Na aukcji sprzedano pierścionek legendy amerykańskiego rapu. Cena zwala z nóg

Legendarny raper Tupac Shakur zaprojektował pierścionek i nosił go na krótko przed swoją śmiercią. Biżuteria w kształcie korony z rubinami i diamentami została sprzedana za pośrednictwem domu aukcyjnego Sotheby's za ogromną kwotę.

Klejnot został wystawiony na licytację przez matkę chrzestną rapera. Jak podaje businessinsider.com.pl, został sprzedany we wtorek za 1,016 mln dolarów, w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby's. Złoty pierścionek ze szlachetnymi kamieniami został zaprojektowany przez Tupaca Shakura. Raper nosił go podczas swojego ostatniego publicznego występu w 1996 r. Według domu aukcyjnego pierścionek legendarnego rapera jest obecnie najdroższym przedmiotem związanym z hip-hopem, jaki kiedykolwiek sprzedano na aukcji.

Kim był Tupac Shakur?

Tupac Amaru Shakur znany również jako 2Pac oraz Makaveli był amerykańskim raperem oraz aktorem. Sprzedał ponad 75 mln płyt na całym świecie, a w 2012 roku magazyn Rolling Stone umieścił go na 86. miejscu listy 100 największych artystów wszech czasów. Shakur jako pierwszy w historii hip-hopu wydał dwupłytowy album. Zginął w strzelaninie we wrześniu 1996 roku. Prawdopodobnie wiedział, kto oddał w jego kierunku 12 strzałów, ale podczas pobytu w szpitalu, gdzie później zmarł na pytanie funkcjonariuszy, czy widział napastnika, odparł, "pier**l się", jak podane onet.pl.

Zresztą nie tylko on nie chciał udzielić informacji policji. Znajomi, którzy byli obecni podczas zamachu, nie podali żadnych konkretnych informacji. Media spekulowały, że mogły być to porachunki gangów, ponieważ kilka godzin wcześniej między raperem a członkiem wrogiego gangu doszło do bójki. Tupac Shakur miał 25 lat. 

Więcej o: