Media: Rafał Baniak, oskarżony w "aferze śmieciowej", wyszedł z aresztu. Trafił do szpitala

Z nieoficjalnych informacji mediów wynika, że Rafał Baniak opuścił areszt, w którym przebywał od lutego. Były wiceminister został wypuszczony ze względu na stan zdrowia. Obecnie ma przebywać w szpitalu.

Rafał Baniak najbliższą noc ma spędzić w szpitalu. Nie wiadomo gdzie trafił i dlaczego musiał opuścić areszt. O wypuczeniu polityka zdecydowała prokuratura na wniosek obrońców. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i nie może opuścić Polski - informują Business Insider oraz RMF FM. W lutym polityk został skazany na areszt tymczasowy w związku z postawionymi mu wtedy zarzutami. W sierpniu  Sąd Apelacyjny w Katowicach zdecydował o przedłużeniu aresztu. Wskazał, że "istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanego mu czynu, zachodzi realna obawa matactwa oraz, jak podkreślił sąd, za każdy z czynów, który zarzuca się Rafałowi Baniakowi, grozi mu surowa kara". 

Zobacz wideo Skąd się biorą tak duże zyski banków w Polsce? Kiedy koniec bankowego El Dorado?

Rafał Baniak aresztowany w "aferze śmieciowej"

Przypomnijmy, że były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL Rafał Baniak usłyszał w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej zarzuty dotyczące między innymi kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz powoływania się na wpływy. Zarzuty związane są z ustawianiem kontraktów z warszawskim MPO wartych 600 milionów złotych w zamian za łapówkę w wysokości 4 milionów 990 tysięcy złotych. Wspominane pieniądze politycy mieli przyjąć przy przetargach na wywóz i utylizację nieczystości w Warszawie. Baniak nie przyznaje się do postawionych zarzutów. 

W sierpniu agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do warszawskiego ratusza oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Zabezpieczono dokumenty dotyczące tzw. afery śmieciowej. Wśród nich ma być umowa zawarta przez tę spółkę z Rafałem Baniakiem. "Podpisano ją, gdy szefem MPO był Włodzimierz Karpiński. Wraz z Baniakiem jest podejrzany o korupcję i przebywa w areszcie" - wskazywano.  

Więcej o: