Kolejne osoby aresztowane w sprawie afery wizowej. WP: Jedną z nich jest były radny PiS

CBA miało zatrzymać kolejne trzy osoby w sprawie afery wizowej - donosi WP. Według doniesień portalu jedna z nich to były kielecki radny z ramienia PiS i członek rady nadzorczej firmy Enea Elektrownia Połaniec Mariusz G.

Wirtualna Polska donosi o kolejnych aresztowaniach w aferze wizowej. W czwartek Prokuratura Krajowa przekazała, że siedem osób usłyszało zarzuty powoływania się na wpływy w państwowej instytucji oraz przyjęcia korzyści majątkowych.

Zobacz wideo Radosław Fogiel: Zero tolerancji dla tych, którzy przycwaniakowali w sprawie wiz

Kolejne osoby aresztowane ws. afery wizowej. WP: Jedną z nich jest były radny PiS

Według informacji WP, 9 września Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w sprawie trzy kolejne osoby, które będą mogły zostać zwolnione z aresztu po wpłaceniu kaucji. "Wśród osób, które usłyszały zarzuty w aferze wizowej, jest Mariusz G. To 46-latek, którego znajdujemy między innymi w radzie nadzorczej kontrolowanej przez państwo spółki Enea Elektrownia Połaniec. Do niedawna zasiadał też w radzie nadzorczej innej kontrolowanej przez państwo spółki PKP Cargotabor" - podaje WP.

Jak czytamy, Mariusz G. jest byłym kieleckim radnym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W przeszłości był wiceszefem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, a także bliskim współpracownikiem wiceministerki sportu Anny Krupki.

Kolejne osoby, którym przedstawiono zarzuty w śledztwie, mają być przedsiębiorcami, którzy za pośrednictwem Edgara K. mieli przyspieszyć wydanie pozwoleń dla cudzoziemców pracujących w ich firmie. 

Cały tekst "Kolejne aresztowania w aferze wizowej. W tym były radny PiS" przeczytasz na stronie Wirtualnej Polski pod tym adresem

Afera wizowa - o co chodzi?

Pod koniec sierpnia premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka za "brak satysfakcjonującej współpracy". W tym samym czasie CBA weszło do budynku resortu MSZ i zabezpieczyło między innymi sprzęt Wawrzyka. Onet donosił natomiast, że polityk "pomógł swoim współpracownikom stworzyć nielegalny kanał przerzutu imigrantów z Azji i Afryki przez Europę do Stanów Zjednoczonych". Prokuratura Krakowa przekazała, że śledztwo CBA dotyczy "nieprawidłowości przy składaniu wniosków" o wydanie polskich wiz. 

Więcej o: