Kazimierz Marcinkiewicz pochwalił się zdjęciem z nowym pracodawcą. Został prawą ręką szejka

Kazimierz Marcinkiewicz, były premier Polski, dostał pracę jako doradca szejka. O nowym zawodowym wyzwaniu poinformował na swoim profilu w serwisie LinkedIn. Marcinkiewicz ma być odpowiedzialny za projekty technologiczne, informatyczne i finansowe na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

"Intensywny Dubaj. Relacje są kluczowe dla udanego biznesu. Kilkuletnia współpraca biznesowa zaowocowała powołaniem Starszego Doradcy Jego Wysokości Szejka Ahmeda Bin Faisala Al-Qassimiego" - pochwalił się nową pracą Kazimierz Marcinkiewicz, który w latach 2005-2006, w rządzie PiS-LPR-Samoobrona był premierem. Później na tym stanowisku zastąpił go Jarosław Kaczyński. Marcinkiewicz był także m.in. prezydentem Warszawy, a po wycofaniu z polityki dyrektorem w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie oraz doradcą w banku inwestycyjnym Goldman Sachs

Zobacz wideo Kto zyskał, a kto stracił w czasie pierwszej kadencji PiS?

Nowa praca byłego premiera Polski. Kazimierz Marcinkiewicz doradzi szejkowi

Teraz Kazimierz Marcinkiewicz będzie pracował w Dubaju jako doradca szejka Ahmeda Bin Faisala Al-Qassimiego. We wspominanym wpisie poinformował, że ma być odpowiedzialny za "projekty technologiczne, informatyczne i finansowe na Bliskim Wschodzie i w Afryce". "Dla mnie to zaszczyt, wyróżnienie, ale też bardzo ciekawe wyzwanie, a także kolejna okazja do poznawania świata" - chwalił się nową pracą były premier. Zamieścił także zdjęcie ze swoim nowym pracodawcą.  

Kazimierz Marcinkiewicz i Ahmed Bin FaisalKazimierz Marcinkiewicz i Ahmed Bin Faisal Linkedin: Kazimierz Marcinkiewicz

Kim jest Ahmed Bin Faisal?

Szejk Ahmed Bin Faisal, któremu będzie doradzał Marcinkiewicz, pochodzi z królewskiego rodu Al Qasimi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Faisal  jest prezesem wielu prywatnych firm m.in. Faisal Holding LLC, GIBCA, Grand Stores, Hospitality Management Holdings LLC i United Arab Bank. Ma także kilka spółek i filii w kluczowych sektorach przemysłu, takich jak nieruchomości, hotelarstwo, turystyka, handel, marketing czy energetyka. Na swojej stronie internetowej pisze, że: "w części biznesowej aktywnie rozwija się w różnych sektorach dzięki swojej ambicji uczynienia Zjednoczonych Emiratów Arabskich lepszym miejscem dla inwestorów pragnących z sukcesem inwestować globalnie". 

Więcej o: