Polscy turyści surowo ukarani w Wenecji. Nie znali przepisu obowiązującego na placu św. Marka

Turyści z Polski na długo zapamiętają podróż do Wenecji oraz obowiązujące tam przepisy. Włoskie media poinformowały, że dwóch Polaków zostało ukaranych mandatami z powodu rowerów, które mieli ze sobą na placu św. Marka.

Turyści, którzy zamierzają wybrać się do Wenecji, przed podróżą powinni zaznajomić się z szeregiem przepisów, które obowiązują w tym włoskim mieście. Kolejny przypadek pokazał, że brak znajomości prawa może nas sporo kosztować. Ponownie przekonali się o tm polscy turyści.

Zobacz wideo Kryzys migracyjny na Lampedusie. Służby udzielają migrantom pomocy

Włochy. Polscy turyści ukarani w Wenecji. Nie znali obowiązujących przepisów

Włoski dziennik "Il Gazzettino" poinformował 26 września o parze turystów z Polski, którzy spacerowali po placu św. Marka w Wenecji z rowerami. Lokalni funkcjonariusze natychmiast ukarali ich mandatami, ponieważ nie można tam wjeżdżać rowerami. Każdy z nich otrzymał mandat w wysokości 100 euro (około 450 złotych).

Jak przekazują lokalne media, nie był to jedyny w tym miesiącu przypadek złamania przepisów obowiązujących w Wenecji przez turystów. 13 września nałożono sześć mandatów, każdy po 100 euro. Wówczas turyści z Polski oraz z Węgier przemieszczali się na rowerach i hulajnogach elektrycznych właśnie na placu św. Marka. Tego samego dnia turysta z Arabii Saudyjskiej podziwiał zabudowania na placu bez koszulki - również otrzymał mandat w wysokości 100 euro.

Liczne przepisy obowiązujące w Wenecji

Lokalne władze stworzyły serię 10 obrazków, które mają w jasny i rzetelny sposób informować turystów o tym, czego nie należy robić w Wenecji - czytamy na stronie Vivovenetia.it. Zgodnie z nimi w centrum miasta:

  • nie należy chodzić bez koszulki lub w stroju kąpielowym,
  • jesienią lub zimą, gdy poziom wody w mieście może się podnosić, należy nosić wysokie buty i przemieszczać się wyznaczonymi ścieżkami,
  • po godz. 23.00 nie można zakłócać ciszy nocnej,
  • należy też trzymać się prawej strony przy zwiedzaniu miasta,
  • na Placu św. Marka nie należy spożywać jedzenia czy podróżować rowerami oraz hulajnogami,
  • nie wolno karmić gołębi.
Więcej o: