- Na siedzibę naszego pierwszego sklepu w Rumunii wybraliśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych galerii handlowych, co wyraźnie zwiększy ekspozycję marki Wittchen i ułatwi nam dotarcie do potencjalnych klientów - powiedział w komunikacie prezes Jędrzej Wittchen. Dodał, że "to przyczółek do naszej dalszej ekspansji na tym bardzo perspektywicznym rynku".
Szef grupy Wittchen zapowiedział, że sprzedaż w salonie w Bukareszcie będzie "uważnie obserwowana" i jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, to być może w przyszłym roku firma otworzy kolejne sklepy stacjonarne w Rumunii. - Decyzję o otwarciu sklepu stacjonarnego poprzedziło uruchomienie sklepu on-line, który ruszył na rumuńskim rynku w 2022 roku - wyjaśnił szef grupy Wittchen. To jednak nie koniec.
- Konsekwentnie realizujemy plan ekspansji międzynarodowej. Nasze produkty są dostępne na największych platformach marketplace, we własnych sklepach on-line, a także w sklepach stacjonarnych w pięciu krajach Europy, poza Polską. Najwięcej przychodów zagranicznych generujemy obecnie na rynku niemieckim, poprzez kanał e-commerce. Przygotowujemy się do otwarcia salonów stacjonarnych w Niemczech w 2024 roku. Planujemy również uruchomienie showroom’u w Austrii - powiedział Jędrzej Wittchen.