Nowe stanowisko w popularnym supermarkecie. Sieć sklepów zatrudni kilkaset osób

Biedronka znalazła rozwiązanie problemu, na który najczęściej narzekają jej klienci. W sieci sklepów pojawiają się już osoby, których zadaniem jest wspieranie klientów przy kasach samoobsługowych.
Kasa samoobsługowa (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Bankier.pl doniósł, że asystenci kas samoobsługowych pojawili się już w wybranych sklepach sieci Biedronka. Odpowiadają oni za pomoc klientom przy m.in. sprawnej obsłudze kasy samoobsługowej oraz udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące cen, lokalizacji produktów czy programów lojalnościowych. Co istotne, asystenci mają również kontrolować wiek kupujących artykuły wymagające potwierdzenia pełnoletności.

Zobacz wideo W Lidlu za te produkty zapłaciliśmy 42 zł. Czy w Biedronce zapłaciliśmy mniej?

Asystenci kas samoobsługowych w Biedronce. Nowe stanowisko ma być specjalnie dostosowane

Ważnym aspektem wprowadzenia nowego stanowiska okazało się jego dostosowanie do potrzeb pracowników z niepełnosprawnościami, o czym przekonują przedstawiciele Biedronki. - Już teraz w zespole Biedronki pracuje niemal 1000 osób z niepełnosprawnościami, a my wykonujemy kolejne kroki w realizacji naszego celu wspierania aktywizacji zawodowej osób z utrudnionym dostępem do rynku pracy - skomentował, cytowany przez bankier.pl dyrektor operacyjny sieci sklepów Paweł Stolecki.

- Nowe stanowisko w naszych sklepach uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnościami, oferuje dodatkowe możliwości zawodowe tej grupie, a jednocześnie będzie wielkim wsparciem dla zespołów w naszych sklepach i pozwoli nam doskonalić standardy obsługi klienta - dodał Stolecki.

Rekrutacja wkrótce. Pierwsi asystenci już działają

Asystenci kas samoobsługowych pracują już w Biedronkach w regionach Krakowa i Warszawy. Ogólnopolska rekrutacja ma przy tym ruszyć w najbliższych miesiącach. Sieć sklepów planuje zatrudnić na nowym stanowisku około 800 osób jeszcze do końca tego roku.

Bankier.pl przypomniał również, że w 2024 r. do sieci Biedronka ma dojść od 130 do 150 nowych lokalizacji netto. Renowacja obejmie za to około 275 sklepów. W pierwszych sześciu miesiącach roku Biedronka otworzyła 60 sklepów - 51 netto oraz zmodernizowała 104 punkty. 

Więcej o: