3 najczęstsze reakcje na pierwszą przejażdżkę samosterującym samochodem Google

Google wkłada bardzo dużo wysiłku w to, by samosterujące się samochody stały się faktem. Między innymi dlatego firma zbiera opinie osób, które pierwszy raz w życiu miały okazję skorzystać z takiego środka transportu. Trzy najczęściej powtarzające się reakcje są dość zaskakujące.

 

Samosterujące się samochody Google wciąż znajdują się na etapie testowym. Google analizuje działanie swojego wynalazku na wielu polach, jednym z nich jest badanie reakcji, odczuć i wrażeń z jazdy osób wybranych do testowej jazdy.

Jennifer Haroon, która zajmuje się właśnie takimi badaniami, podczas panelu dyskusyjnego, który odbył się w Southwest w USA, zdradziła trzy najczęstsze reakcje na przejażdżkę autonomicznym pojazdem.

1. Jazda samosterującym samochodem jest... nudna. Haroon twierdzi, że.. jej odczucia są takie same.

2. Samosterujące samochody widzą zaskakująco dużo. Dysponują lidarem, specjalną kamerą obserwującą otoczenie w 360 stopniach oraz szeregiem różnych czujników mających zapewnić odpowiednią reakcję na zagrożenie.

3. Technologii można zaufać, kiedy zobaczy się ją w akcji. Pasażerowie szybko przyzwyczajali się do myśli, że powierzają swój los maszynie.

Niestety autonomiczny samochód Google nie jest jeszcze dostępny powszechnie, nie wiadomo też kiedy go będzie można kupić. Można sobie jednak wyobrazić, że dosłownie za kilka lat pojazdy tego typu spotkamy na mniej zatłoczonych drogach. Wsiedlibyście do samochodu lub autobusu prowadzonego przez sztuczny umysł?

za Techinsider.io

 

Więcej o: