Nie będzie przełomu? Google planuje sprzedaż tej firmy?

Dość nieoczekiwane wieści: Boston Dynamic, firma podległa Google, tworząca jedne z najbardziej zaawansowanych robotów, jest ponoć na sprzedaż. Przełom jest dalej niż sądziliśmy?

Boston Dynamics to jedna z najbardziej znanych firm zajmujących się robotyką. Kilka lat temu przejął ją Google (który w zeszłym roku zmienił nazwę na Alphabet), teraz spółka ponoć znów jest na sprzedaż.

Wśród potencjalnych kupców wymieniani są Amazon (ma na swoim koncie przejęcie podobnej firmy) oraz Toyota.

Krok w tył

Z jednej strony decyzję Alphabet można zrozumieć: firma prowadzi dziesiątki projektów, każdy z nich wymaga coraz większych nakładów. Project Loon, Google Glass, samosterujące się samochody to tylko niektóre z nich. Wszystkie te projekty wciąż w żaden sposób się nie spłaciły. 

Ten robot Google jest bardzo zajęty pracą, która do niedawna była tylko dla ludziTen robot Google jest bardzo zajęty pracą, która do niedawna była tylko dla ludzi Fot. Boston Dynamics/Google

Z drugiej strony decyzja Google oznacza krok w tył w dziedzinie robotyki. Jeśli spółka faktycznie rozważa sprzedaż Boston Dynamics może to oznaczać, że w najbliższej przyszłości humanoidalne roboty nie będą tak powszechne, jak sądziliśmy. Przełom wydaje się oddalać.

za Ubergizmo 

Więcej o: