Wydawaj miliardy, ukrywaj dochody i unikaj podatków. Ta gra pozwoli ci wcielić się w bohatera afery Panama Papers

W sieci pojawiła się gra przygodowa, dzięki której każdy z nas może poczuć jak to jest być sławnym, bogatym i niemal całkowicie bezkarnym.

Gra "Stairway to Tax Heaven" jest dziełem Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarstwa Śledczego (ICIJ). To właśnie ta organizacja ujawniła światu rezultaty jednego z największych dziennikarskich śledztw w historii.

Stairway to Tax HeavenStairway to Tax Heaven ICIJ

Chodzi o wyciek 11,5 mln dokumentów z panamskiej kancelarii Mossack Fonseca, z usług której korzystały takie postacie jak Władimir Putin, Petro Poroszenko czy Lionel Messi. Kancelaria ta nie tylko pomagała bogatym w ukrywaniu dochodów i unikaniu podatków, ale miała też powiązania z międzynarodowym światem przestępczym.

Witaj w sekretnym świecie optymalizacji podatkowej. Twoim zadaniem jest wkroczyć do tego uniwersum i ukryć swoje pieniądze. Nie martw się! Prawnicy, bankowcy i menadżerowie są tu po to, aby ci pomoc. Wybierz swoją postać i nie daj się złapać

- brzmi kąśliwe hasło reklamujące "Stairway to Tax Heaven".

W grze możemy wcielić się w jedną z trzech fikcyjnych postaci: piłkarskiego celebrytę Juana Penelti, ambitną polityczkę Polly Tissien oraz biznesmena Edmunda von Kronena.

Stairway to Tax HeavenStairway to Tax Heaven ICIJ

Rozgrywka jest niezwykle prosta i polega na podejmowaniu decyzji biznesowych związanych ze swoimi pieniędzmi. Możemy otwierać tajne konta w szwajcarskich bankach, zakładać firmy w rajach podatkowych, manipulować, kraść i oszukiwać.

Stairway to Tax HeavenStairway to Tax Heaven ICIJ

Mówiąc prościej: doświadczyć życia, które jest bliskie bohaterom Panama Papers...

Panama Papers: to największy wyciek dokumentów i śledztwo dziennikarskie w historii - o co w nim chodzi?

Więcej o: