W USA powstaną kina dla niemogących rozstać się ze smartfonem?

Smartfony, smartfony, wszędzie smartfony. Nawet filmu w kinie obejrzeć nie można, bo ciągle ekranami świecą. A teraz jeszcze będą mieli kina specjalnie dla siebie.

Amerykańska sieć kin AMC Entertainment rozważa możliwość stworzenia specjalnych sal dla osób, które nie mogą rozstać się ze smarfonem, nawet podczas oglądania filmu. Zwyczaj przeglądania internetu i robienia zdjęć przy każdej nadarzającej się okazji niektórych irytuje. Jak się jednak okazuje, nie wszystkich.

Kiedy poprosisz 22 latka, by wyłączył telefon, bo przeszkadza oglądać innym, odbiera to jako "Proszę odetnij sobie rękę powyżej łokcia". 22 latkowi nie możesz powiedzieć, by wyłączył telefon. Nie jest w stanie żyć w taki sposób.

- stwierdził w rozmowie z Variety Adam Aron, prezes sieci kin.

Telegraph twierdzi, że użytkownicy, o których mówi Aron muszą mieć możliwość ciągłego kontaktu z siecią, chociażby po to, by rozmawiać na Snapchacie, wysyłać selfie i opisywać, co właśnie oglądają. 

W większości kin obowiązuje zakaz używania telefonów.

Osoby uczestniczące w seansie filmowym zobowiązane są do wyłączenia na czas jego trwania telefonów komórkowych oraz innych urządzeń emitujących światło lub dźwięk.

- czytamy w jednym z regulaminów. 

 A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Więcej o: