Samochód Apple powstanie w Berlinie?

Frankfurter Allgemeine donosi, że Apple wybrało Berlin jako siedzibę swojej nowej komórki, która ma zająć się zaprojektowaniem samochodu. Powstanie iCar?

Apple rozważa wejście na rynek motoryzacyjny i tworzy specjalny zespół, który zajmie się opracowaniem samochodu. Jak donosi Frankfurter Allgemeine nie jest do końca jasne, czy chodzi o pojazd  elektryczny, autonomiczny (nad takim pracuje Google), czy też o inteligentny system wspierający prowadzenie pojazdu, podobny do rozwiązania Tesli. 

Przeczytaj też: Oto co potrafi samochód Tesli. Sam, bez twojej pomocy.

Wiadomo tylko, że w Berlinie pracować ma 15-20 ekspertów, którzy będą szukać innowacji, pomysłów, rozwiązań. 

O tym, że Apple myśli o branży motoryzacyjnej wiemy już od dawna. Firma stworzyła swój system do obsługi samochodu - CarPlay, oparty na iOS. W zeszłym roku zauważono też inteligentne samochody odbywające testy na zlecenie Apple.

Własny samochód to jednak zupełnie inna liga. A o tym, że Apple go tworzy w branży mówi się od dawna. W zeszłym roku pisaliśmy o doniesieniach kilku amerykańskich źródeł. Wall Street Journal twierdzi, że Apple tworzy własny samochód elektryczny o roboczej nazwie "Projektem Tytan". Pracuje przy nim zespół tysiąca ludzi, a wśród nich m.in. była szefowa Mercedes-Benz Research and Development North America.

Wired twierdzi, że iCar, jeśli tak nazywać miałby się samochód Apple, owiany jest tajemnicą. Czy gigant z Cupertino planuje stworzyć go z jakimś europejskim gigantem branży motoryzacyjnej? To byłoby bardzo ciekawe. 

Więcej o: