Idealny prezent na komunię? Gra, w której pręt przebija głowę. Polskie sklepy oszalały

Trudno nie złapać się za głowę, kiedy patrzy się na propozycje komunijnych prezentów. Oprócz Minecrafta czy gier z serii Lego znajdziemy tytuły z demonami, zombiakami czy niezwykle brutalnymi zabójstwami.

Reklamy i gazetki promocyjne sugerują, że tegorocznymi komunijnymi hitami będą smartfony i drony. Nie brakuje też jednak licznych ofert związanych z grami i konsolami. Co można kupić dziecku, które jeszcze nie skończyło dziesięciu lat? Polskie sklepy uważają, że odpowiedni będzie np. Rise of the Tomb Raider na Xboksa One, w którym zobaczyć możemy sceny przebijania głowy, haki wbijające się w ciało bohaterki czy przygniatające ją kamienie: 

 

Ten sam Komputronik do propozycji dorzuca jeszcze Far Cry Primal - tytuł rozgrywający się w epoce kamienia łupanego. Sami twórcy opisują swoją grę tak:

Tutaj rządzą bezwzględność i przemoc.

W grze nie brakuje więc zabójstw dokonywanych za pomocą dzidy wbijanej w szyję czy strzałów z łuku, które trafiają rywala w głowę. 

 

"Zespół ekspertów” sklepu Euro RTV AGD poleca Gears of War: Ultimate. Co ciekawe, na grafice reklamowej gry promują dzieci. A mimo to w ofercie znajdziemy sporo gier ze znaczkiem "od 16” lub nawet "od 18” lat, tak jak Gears of War: Ultimate.

Zdjęcie ze sklepuZdjęcie ze sklepu fot. euro.com.pl

Absurdalną ofertą jest też PlayStation 4 w zestawie z grą Heavy Rain. Historia w grze skupia się na poszukiwaniach zaginionego dziecka

Heavy RainHeavy Rain fot. euro.com.pl

W gazetkach reklamowych najczęściej pojawiają się takie tytuły jak Star Wars: Battlefront (od 16 lat) czy Need for Speed (od 12 lat). Media Markt uważa, że dobrym pomysłem na komunijny prezent może być Dark Souls III. Niezwykle trudna, mroczna i równie brutalna gra:

 

 

Media MarktMedia Markt fot. Media Markt

Decyzja o zakupie należy rzecz jasna do klienta. Na dodatek akurat tych gier, które znalazły się w poleceniach na komunijny prezent, kupować nie trzeba. Poza tym na pudełkach wyraźnie zaznaczono, do jakiego odbiorcy są skierowane, za pomocą znaków informacyjnych PEGI. Często kupujący nie wiedzą jakie sceny można w tych produkcjach zobaczyć. Cóż, ich wina, że nie sprawdzili i nie zainteresowali się prezentem.

Far Cry Primal na komunię?Far Cry Primal na komunię? fot. komputronik.pl

Tomb RaiderTomb Raider fot. komputronik.pl

Możemy zrzucać winę na kupujących, ale wystarczył zdrowy rozsądek i logika. Gier, które zdecydowanie są dla starszych wiekowo graczy, nie poleca się na prezent komunijny. Tym bardziej że tytułów dla młodszych graczy nie brakuje.