Idealny prezent na komunię? Gra, w której pręt przebija głowę. Polskie sklepy oszalały

Trudno nie złapać się za głowę, kiedy patrzy się na propozycje komunijnych prezentów. Oprócz Minecrafta czy gier z serii Lego znajdziemy tytuły z demonami, zombiakami czy niezwykle brutalnymi zabójstwami.

Reklamy i gazetki promocyjne sugerują, że tegorocznymi komunijnymi hitami będą smartfony i drony. Nie brakuje też jednak licznych ofert związanych z grami i konsolami. Co można kupić dziecku, które jeszcze nie skończyło dziesięciu lat? Polskie sklepy uważają, że odpowiedni będzie np. Rise of the Tomb Raider na Xboksa One, w którym zobaczyć możemy sceny przebijania głowy, haki wbijające się w ciało bohaterki czy przygniatające ją kamienie: 

 

Ten sam Komputronik do propozycji dorzuca jeszcze Far Cry Primal - tytuł rozgrywający się w epoce kamienia łupanego. Sami twórcy opisują swoją grę tak:

Tutaj rządzą bezwzględność i przemoc.

W grze nie brakuje więc zabójstw dokonywanych za pomocą dzidy wbijanej w szyję czy strzałów z łuku, które trafiają rywala w głowę. 

 

"Zespół ekspertów” sklepu Euro RTV AGD poleca Gears of War: Ultimate. Co ciekawe, na grafice reklamowej gry promują dzieci. A mimo to w ofercie znajdziemy sporo gier ze znaczkiem "od 16” lub nawet "od 18” lat, tak jak Gears of War: Ultimate.

Zdjęcie ze sklepuZdjęcie ze sklepu fot. euro.com.pl

Absurdalną ofertą jest też PlayStation 4 w zestawie z grą Heavy Rain. Historia w grze skupia się na poszukiwaniach zaginionego dziecka. 

Heavy RainHeavy Rain fot. euro.com.pl

W gazetkach reklamowych najczęściej pojawiają się takie tytuły jak Star Wars: Battlefront (od 16 lat) czy Need for Speed (od 12 lat). Media Markt uważa, że dobrym pomysłem na komunijny prezent może być Dark Souls III. Niezwykle trudna, mroczna i równie brutalna gra:

 

 

Media MarktMedia Markt fot. Media Markt

Decyzja o zakupie należy rzecz jasna do klienta. Na dodatek akurat tych gier, które znalazły się w poleceniach na komunijny prezent, kupować nie trzeba. Poza tym na pudełkach wyraźnie zaznaczono, do jakiego odbiorcy są skierowane, za pomocą znaków informacyjnych PEGI. Często kupujący nie wiedzą jakie sceny można w tych produkcjach zobaczyć. Cóż, ich wina, że nie sprawdzili i nie zainteresowali się prezentem.

Far Cry Primal na komunię?Far Cry Primal na komunię? fot. komputronik.pl

Tomb RaiderTomb Raider fot. komputronik.pl

Możemy zrzucać winę na kupujących, ale wystarczył zdrowy rozsądek i logika. Gier, które zdecydowanie są dla starszych wiekowo graczy, nie poleca się na prezent komunijny. Tym bardziej że tytułów dla młodszych graczy nie brakuje.

Komentarze (45)
Idealny prezent na komunię? Gra, w której pręt przebija głowę. Polskie sklepy oszalały
Zaloguj się
 • age.kruger

  Oceniono 31 razy 17

  Trzeba zamiast gier kupić biblię. Wiadomo przecież, że w bibli w ogóle nie ma przemocy, demonów oraz okrutnych zabójstw.

 • edek-inc

  Oceniono 13 razy 11

  "ale wystarczy zdrowy rozsądek i logika." (dodam tylko, że ze strony kupującego)
  Absolutnie kluczowa część tego "artykułu", reszta do śmietnika.

 • student_zebrak

  Oceniono 10 razy 6

  jedyne co mi zapadlo w pamieci po pierwszej komunii to prezent
  tabliczka czekolady
  nic dziwnego, ze nie wytrwalem.... ;)

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 3 razy 3

  Gra, w której pręt przebija głowę.
  I to jest OK.
  Ale gdyby przebijał hostię to trzy latka

 • bemeta

  Oceniono 4 razy 2

  O czym wlasciwie jest ten gniot?

 • parazyd

  Oceniono 1 raz 1

  "Idealny prezent na komunię? Gra, w której pręt przebija głowę."
  Idealny! Pełna analogia pręta przebijającego głowę do indoktrynacji religijnej od żłobka po grób.

 • vogon.jeltz

  Oceniono 1 raz 1

  Pręt wbijający się w łeb jest spoko na komunię. To takie katolickie. Ale nie daj boże, żeby w grze znalazła się erotyka...

 • parazyd

  Oceniono 1 raz 1

  "Idealny prezent na komunię? Gra, w której pręt przebija głowę."
  Idealny! Pełna analogia pręta przebijającego głowę do indoktrynacji religijnej od żłobka po grób.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX