Samsung przypadkiem potwierdził istnienie tych dwóch produktów

Na oficjalnej stronie Samsunga pojawiły się zdjęcia dwóch nowych produktów. To wystarczyło, by potwierdzić plany koreańskiego giganta wobec rynku wearables. Sprawdziliśmy jego wartość - tych liczb nie można ignorować.

Samsung kontynuuje swą ekspansję na rynku urządzeń inteligentnych i zamierza wprowadzić wkrótce dwa nowe produkty w tym segmencie.

Przeczytaj też: Kamil Mizera prognozuje rozwój rynku smartwatchy 

Pierwszy to opaska Gear Fit 2. Sparowana ze smartfonem wyświetla powiadomienia, jej głównym zadaniem jest jednak asystowanie osobom uprawiającym ćwiczenia. Służy też jako odtwarzacz muzyki. Nowa wersja urządzenia przypomina poprzednią (nie zmienia się kształt i przekątna ekranu), jest jednak wyposażona w nowy pasek. 

Drugi produkt, idealnie pasujący do opaski, to bezprzewodowe douszne słuchawki  Gear IconX. Odtwarzanie muzyki za pomocą Bluetooth to ich nie jedyna cecha - The Verge przewiduje, że mogą być sterowane dotykowo, mają też mieć wbudowaną pamięć do przechowywania muzyki. 

Słuchawki Gear IconXSłuchawki Gear IconX Samsung

Branża rośnie

Samsung ma powody, by nie rezygnować z innowacji związanymi z wearables. Rynek inteligentnych gadżetów, które można nosić, wbrew pozorom, stale rośnie. W tym roku ma być wart blisko 30 miliardów dolarów. Analitycy z Gartnera przewidują zwiększenie sprzedaży tego typu urządzeń na poziomie kilkunastu procent rocznie. Nie jest jednak pewne, czy wearable nie podzielą losu tabletów, które najpierw odnotowywały spektakularny wzrost sprzedaży, by stać się produktem mało popularnym. 

Rynek inteligentnych gadżetów do noszeniaRynek inteligentnych gadżetów do noszenia Fot. http://dazeinfo.com/

Inteligentne gadżety są ważną grupą produktów, daleko im jednak do smartfonów. Według Statisty wartość tego rynku wynosi 400 miliardów dolarów.

źródło: The Verge

Więcej o: