Teraz obejrzysz transmisje na żywo z całego świata. Facebook wprowadza interaktywną mapę

Serwis Marka Zuckerberga wprowadził nową funkcję, która pozwala na podglądanie transmisji na żywo nadawanych przez użytkowników Facebooka z całego świata. Ostrzegamy: Live Map uzależnia.

Mecz piłkarski ligi okręgowej w Polsce? Turniej karaoke w Brazylii? Ślub w Holandii? Turniej Scrabble w Japonii? A może dyskoteka w jednym z klubów w Miami? Wczoraj byłem uczestnikiem wszystkich tych wydarzeń. I wielu innych.

Wszystko za sprawą nowej funkcji Facebooka. Live Map to rodzaj interaktywnej mapy, na które prezentowane są wszystkie aktywne transmisje na żywo stworzone przez użytkowników serwisu. Wystarczy kliknąć w jeden z tysięcy niebieskich punktów na mapie i przenieść się w wybrane miejsce.

Zanim to jednak zrobicie, mam trzy ostrzeżenia:

  1. Facebook Live Map wciąż nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników.
  2. W czasie swojej kilkugodzinnej wirtualnej wędrówki zobaczyłem kilka rzeczy, który wolałbym nigdy nie zobaczyć.
  3. Podglądanie innych uzależnia

Aby podejrzeć Facebook Live Map, wystarczy odwiedzić tę stronę.

Facebook Live MapFacebook Live Map Facebook.com

Facebook stawia na wideo

Facebook uruchomił transmisje na żywo w ubiegłym roku. Początkowo usługa była dostępna dla wybranych użytkowników (np. polityków i celebrytów). Jedną z pierwszych transmisji nadawanych z Polski było zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy.

W marcu br. transmisje na żywo zostały udostępnione wszystkim użytkownikom korzystającym z telefonów z Androidem i iOS.

Nie ma wątpliwości, że interaktywna mapa jeszcze bardziej upodabnia transmisje Facebooka do aplikacji Periscope, którą w ubiegłym roku zaprezentował Twitter.

Więcej o: