Nowe telefony Lenovo w bardzo dobrych cenach - tak prezentują się Moto G4 i Lenovo K5

Łukasz Józefowicz
Do Polski trafią wreszcie telefony sprzedawane pod marką Lenovo. Przygotujcie się na tanie K5 i K5+ oraz nieco droższe Moto G4 i G4 Plus.

Lenovo oficjalnie zaprezentowało dziś swoje nowe modele telefonów, które niebawem trafią na półki polskich sklepów. To cztery nowe urządzenia z dwóch linii produktowych. 

Telefon dla każdego 

Lenovo najbardziej stawia na Lenovo K5 i Lenovo K5+, które w założeniu mają być najpopularniejszym produktem firmy. Nazywane "mainstreamowymi" mają niewątpliwie atrakcyjne ceny: odpowiednio 999 zł i 1049 zł. 

Lenovo K5Lenovo K5 Fot. Łukasz Józefowicz

Lenovo K5 ma 5" ekran o rozdzielczości 1280x720 (ok. 293 ppi) i wyposażone jest w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 415 z zegarem 1,4 GHz. W środku znajdziemy 2 GB RAM i jedynie 16 GB pamięci wewnętrznej. Choć możemy ją rozbudować za pomocą karty microSD, to tylko o dodatkowe 32 GB. Główny aparat ma 13 MP, a przedni 5 MP. Całość działa na Androidzie 5.1 z nakładką Lenovo, a wszystko zasila bateria 2750 mAh. Co ciekawe telefon ma dwa sloty na kartę SIM i każdy z nich obsługuje łączność LTE. 

Lenovo K5+ od swojego tańszego brata różni się rozdzielczością wyświetlacza, który tutaj został podbity do 1920x1080 (ok. 441 ppi), i procesorem - tutaj ośmiordzeniowy Snapdragon 616 o zegarze 1,5 GHz. 

Oba modele mają plastikową obudowę ze środkowym panelem plecków wykonanym z aluminium. Jest to dziwna decyzja sprawiająca wrażenie półśrodka - metalowe unibody za bardzo podbije cenę, ale wstydzimy się plastiku. Zdecydowanie wolałbym, aby całość była po prostu wykonana z dobrej jakości plastiku i sprawa byłaby załatwiona. To powiedziawszy telefony są lekkie i dobrze leżą w dłoni. Do tego mamy wymienną baterię, a telefony dostępne sąw trzech kolorach: złotym, srebrnym i grafitowym. 

Telefon... też dla każdego

Kolejne dwa telefony od Lenovo nie zostały opisane jako wielka nadzieja firmy na przyszłość, ale prezentują się nie nie najgorzej. Muszę przyznać, że nadal mam pewien sentyment do Moto, które gdy tylko pojawiło się w nowym wcieleniu pod skrzydłami Lenovo oferowało świetne urządzenia w dobrej cenie. Z czasem dobre pierwsze wrażenie zaczęło erodować, ale może G4 i G4 Plus odwrócą trend. 

Moto G4Moto G4 Fot. Łukasz Józefowicz

Moto G4 będzie kosztował 1199 zł i ma wyświetlacz 5,5" o rozdzielczości 1920x1080 (ok. 401 ppi). Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 617 z zegarem 1,5 GHz, a wspiera go 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Telefon obsługuje karty microSD do 128 GB i ma dwa wejścia na karty SIM. Główny aparat ma rozdzielczość 13 MP (o f/2.0), a przedni 5 MP. Bateria to 3000 mAh.

Moto G4Moto G4 Fot. Łukasz Józefowicz

Moto G4 Plus (1399 zł) jest z grubsza takie samo. Różni się jedynie aparatem głównym, który tutaj ma 16 MP i czytnikiem linii papilarnych. Wersja G4 Plus z 32 GB pamięci wewnętrznej i 3 GB RAM, przynajmniej na razie, do Polski nie trafi. 

Moto G4Moto G4 Fot. Łukasz Józefowicz

Tradycyjnie w obu telefonach Moto mamy klasycznego Androida, tutaj w wersji 6.0.1, dzięki czemu przyszłe aktualizacje stają się szybko dostępne. Plecki obu telefonów są wymienne i łatwo możemy wymienić je na inne. Design Moto G4 jest bardzo zbliżony do poprzednich modeli, choć tym razem jest bardziej spłaszczony. Nie leży tak dobrze w dłoni jak np. G3, ale zyskał nowoczesnego sznytu.