Microsoft nie powiedział ostatniego słowa? W przyszłym roku Surface Phone?

Kolejne nieoficjalne doniesienia pozwalają wierzyć, że Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o smartfony. Chce stworzyć urządzenie, które będzie idealne do pracy.

Jak już pisaliśmy Microsoft robi porządki w segmencie urządzeń mobilnych. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że całkowicie rezygnuje z produkcji feature phone'ów - ich produkcję miałby przejąć Foxconn. Niejasny jest też los marki Lumia, która, według analityków, straciła w ciągu ostatniego roku 73% swojej popularności.

Przeczytaj też: Microsoft stworzył coś tak przełomowego, że musiał to... wyłączyć po niespełna dobie. 

Nowe, nieoficjalne doniesienia, płynące z wewnątrz Microsoftu, pozwalają jednak wierzyć, że firma nie powiedziała ostatniego słowa jeśli chodzi o smartfony. Wciąż intensywnie pracuje nad nowym urządzeniem, które ma być pod niektórymi względami przełomowe.

Smartfon z podstawką?

Podstawka KickstandPodstawka Kickstand Fot. Microsoft

Chodzi o Sufrace Phone - smartfon, który ma służyć do pracy. Oprócz dobrych parametrów technicznych ma być wyposażony w coś, co odróżnia go od konkurencji - podstawę Kickstand znaną z tabletu Surface. Tech Times przypuszcza, że Surface Phone może być phabletem z ekranem o przekątnej ok. 6 cali, dodatkowo wyposażonym w rysik. 

Według portalu pierwotnie w smartfonie Microsoftu miał znaleźć się procesor Intel Atom. To byłoby dobrą wiadomością dla użytkowników, bo taki procesor znajdujemy w tabletach i budżetowych komputerach, oznaczałoby możliwość instalacji aplikacji. 

Surface Phone miałby pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku i kosztować od 700 do 1200 dolarów. Być może będzie to urządzenie całkowicie zacierające barierę pomiędzy smartfonem, a tabletem czy komputerem. 

Microsoft prezentując Surface Pro 4 udowodnił, że potrafi tworzyć bardzo ciekawe, a nawet przełomowe urządzenia. Miejmy nadzieję, że równie przełomowy będzie Surface Phone. Można się jednak obawiać, że nawet udane urządzenie nie pozwoli Microsoftowi odzyskać mocnej pozycji na rynku smartfonów. W tej chwili Windows Phone ma udziały w globalnym rynku na poziomie... 0,7 procent