Nie używasz Messengera? Być może nie będziesz miał wyjścia...

Robert Kędzierski
Rozpoczął się proces zamykania usługi Messengera wbudowanej w mobilnego Facebooka. Czy to oznacza, że do komunikacji jest wymagana instalacja aplikacji?

Użytkownicy smartfonów z Androidem, którzy odwiedzają mobilną stronę Facebooka i chcą za jej pomocą porozmawiać, widzą ważne ostrzeżenie. Facebook informuje, że wszystkie nasze rozmowy zostaną przeniesione do Messengera.

Wkrótce wyświetlanie wiadomości będzie możliwe tylko w Messengerze.

- czytamy. 

Przeczytaj też: Nikt cię nie podsłucha - dzięki tym aplikacjom.

Oznacza to, że w praktyce nie będzie już możliwe rozmawianie za pomocą strony Facebooka otwieranej na smartfonie lub tablecie. Trzeba będzie zainstalować aplikację, albo korzystać z osobnego adresu: messenger.com albo m.me/nazwaużytkownika.

W sieci nie brakuje komentarzy, wedle których decyzja Facebooka jest narzucaniem woli użytkownikom. BGR określa zamknięcie czatu wbudowanego w mobilnego Facebooka jako wyjątkowo agresywne posunięcie.

Przeczytaj też: Facebook pomylił się wprowadzając tę zmianę?

Era Messengera

Decyzja Marka Zuckerberga ma jednak swoje uzasadnienie. Messenger ma przejąć rolę centrum naszej komunikacji. Świadczy o tym wbudowanie w niego funkcji odbierania i wysyłania SMS, uruchomienia inteligentnych chatbotów.

Asystent odpowiedziAsystent odpowiedzi Fot. Facebook

Prezentują się ciekawie. Mogą być pomocne szczególnie dla firm, które za ich pomocą mogłyby, nie zatrudniając nikogo, prowadzić tysiące rozmów z konsumentami. Są jednak przyszłością. Trzeba poczekać, aż staną się na tyle dopracowane, by były powszechnie stosowane.

Facebook wprowadzaj jednak inną, łatwiejszą do wykorzystania, funkcję w Messengera: Asystenta odpowiedzi. Z jego firmy mogą ustawić powitanie, podziękowanie za zainteresowanie oferta, automatyczną odpowiedź.

Messenger staje się narzędziem biznesowym, Mark Zuckerberg zrobi więc dużo, by jak najwięcej osób zainstalowało aplikację. Większość użytkowników zapewne jednak ulegnie presji... 

Zobacz też:

Więcej o:
Komentarze (28)
Nie używasz Messengera? Być może nie będziesz miał wyjścia...
Zaloguj się
 • jak_w_pysk_strzelil

  Oceniono 16 razy 16

  Nie używasz Messengera? Być może nie będziesz miał wyjścia...

  Będę miał. Nie używam Facebooka.

 • hitherto

  Oceniono 14 razy 12

  Facebook ma użytkowników w głębokim poważaniu. Wyjaśnienie jest proste, klientem jest ten kto płaci. Jeśli korzystasz z jakiejś usługi a za nią nie płacisz to nie jesteś klientem tylko produktem na sprzedaż. A walutą są twoje dane.

 • kniazwitold

  Oceniono 12 razy 10

  Zaczyna to coraz bardziej przypominać arogancję Małegomiękkiego w zarządzaniu Internet Exploderem - i tak samo sie to dla nich skończy.

 • oszrany

  Oceniono 4 razy 4

  Olac to i przestac uzywac tego badziewia.

 • kaziuniek-is-one

  Oceniono 3 razy 3

  Zdeinstalowałem FB ze smartfona... jest nieprzydatny.

 • fuckenkreuz

  Oceniono 3 razy 3

  nie strasz, nie strasz......Wyjście jest zawsze, choćby na spacer z pieskiem, na grzyby do lasu, w miasto by być wśród realnych ludzi. Ty chyba apelujesz do gimby, która z nadmiaru ebanych Messengerów, Twitterów, Facebooków dostaje (już dostała) schizofrenii. Psychiatrzy i Psycholodzy (Psychologowie, jak chce nowomowa) bardzo dziękują za kasę. Napisz też od czasu do czasu, że Facebook się z.ebał i porównaj ze statystyką samobójstw młodzieży.

 • venivid_i

  Oceniono 3 razy 3

  "Świadczy o tym wbudowanie w niego funkcji odbierania i wysyłania SMS, uruchomienia inteligentnych chatbotów."
  "Chociaż prezentują się ciekawie, są przyszłością." (!!!)
  Plus cały ostatni akapit. Przedzieranie się przez tak katastrofalną polszczyznę jest naprawdę bolesne. Wstyd.

 • n29a

  Oceniono 3 razy 3

  Ależ jestem zacofany... Slackware 14.1, od pół roku nie patrzyłem, czy jest nowe, facebooka zero.

  O, rozkoszy nieistnienia!

 • student_zebrak

  Oceniono 5 razy 3

  a mnie sie marzy kurna chata, zwyczajna chata zbita z prostych desek...
  wal sie panie Zuckerberg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX