Airbus będzie drukować samoloty? Ten prototyp to przełom

Robert Kędzierski
Airbus zaprezentował prototyp drona Thor. Stworzyła go... drukarka 3D. Czy to początek nowego rozdziału w lotnictwie?

Ma cztery metry, waży 24 kilogramy i jest niemal w całości wykonany z poliamidu. Mowa o najnowszym prototypie zaprezentowanym przez Airbusa - dronie Thron. Najważniejszą cechą innowacyjnego produktu jest jednak to, że został wyprodukowany za pomocą drukarki 3D. 

 

Przeczytaj też: Niesamowite zdjęcia samolotów. Zapierają dech.

Oczywiście nie w całości - ma tradycyjne okablowanie i inne komponenty elektryczne. Tym niemniej prezentacja projektu może otworzyć nowy rozdział w lotnictwie. PC Mag zauważa, że Airbus potwierdza przydatność druku 3D w lotnictwie i wyjaśnia, że kanadyjska armia chce do 2017 roku za pomocą tej technologii drukować części zamienne do myśliwców. Pozwoliłoby to na oszczędności rzędu blisko dwóch milionów dolarów

Airbus ma niezwykły pomysł na samolotAirbus ma niezwykły pomysł na samolot Fot. Airbus

Airbus jest jednym z głównych innowatorów w branży lotniczej, jego pomysły wydają się odważne. W zeszłym roku pisaliśmy o wniosku patentowym, w którym firma opisuje samolot przypominający UFO. Konstrukcja maszyny znacząco odbiega od tego, co znamy dzisiaj. Branżę czekaj jak widać gigantyczna transformacja, której częścią jest zastosowanie druku 3D. 

Więcej o: