Aplikacje z Androida na Chromebooku. Potężne ograniczenia

Robert Kędzierski
Wygląda na to, że właściciele Chromebooków będa mogli instalować na swoich maszynach aplikacje i gry z Androida. Niestety tylko posiadając drogie maszyny zapewnimy sobie pełnię wrażeń.

Google zaprezentował działanie aplikacji z Androida na Chromebokach. Niestety ci, którzy liczą na to że będą mogli bez żadnych ograniczeń używać aplikacji Androida na komputerach z systemem Chrome mogą być lekko rozczarowani.

Przeczytaj też: Trzy rodzaje urządzeń z Chrome OS dostępne w Polsce. Poznaj je!

Jak wyjaśnia serwisem Engadget do dającego pełną satysfakcję działania aplikacji wymagany jest komputer o dość mocnej specyfikacji. Musi mieć przede wszystkim dotykowy ekran, a jak wiadomo urządzenia z niższej półki go nie posiadają. Warto jednak zaznaczyć, że aplikacje Androida, jak wynika z prezentacji Google, która odbyła się na konferencji I/O, działają świetnie. Nie zacinają się,  nie wywołują zawieszenia urządzenia.

Chromebook Acer - działa na systemie Chrome OSChromebook Acer - działa na systemie Chrome OS Fot. Acer

Spekulacje o tym że zamierza połączyć w jakimś sensie oba systemy pojawiają się w mediach już od dawna. Mówiono nawet o połączeniu Android ai Chrome OS.

Użytkownicy mogliby zyskać na tym integracji - mieliby łatwiejszy dostęp do tysięcy aplikacji, a przede wszystkim gier dostępnych na Androida. Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić idealny działanie tych samych aplikacji na Smartfony i laptopie czy komputerze stacjonarnym. Być może to właśnie gry są głównym powodem dla których warto rozważać tego typu rozwiązanie. 

Więcej o: