Microsoft ma złe wieści dla polskich kibiców. Sztuczna inteligencja już wie kto wygra Euro

Robert Kędzierski
Nie opos czy ośmiornica, a sztuczna inteligencja została zatrudniona do przewidzenia wyników Euro 2016. Microsoft ma dla nas złe wieści...

Microsoft opublikował swoje przewidywania wyników Euro 2016. Oparł je na nauczaniu maszynowym. Superkomputery zostały nakarmione wszelkimi danymi dotyczącymi poszczególnych zawodników, drużyn i historycznych wyników. 

Przeczytaj też: Sztuczna inteligencja stworzona przez Microsoft wymknęła się spod kontroli

Wnioski są następujące: w finale spotkają się drużyny Niemiec i Hiszpanii, zwycięsko z pojedynku znów mieliby wyjść Niemcy. Gospodarze, czyli Francja, oraz potęgi takie jak Anglia odpadną na poziomie półfinałów. 

Najbardziej zaskakująca jest wysoka pozycja Ukrainy i... Islandii. Obie drużyny miałyby dotrzeć do ćwierćfinałów.

Matematyka przeciwko Polakom

Superkomputer Microsoftu wyliczył, że spotkanie z Irlandią Północną nasza drużyna powinna wygrać (64% szans).W drugim meczu takie same szanse na wygraną z nami mają Niemcy. Języczkiem u wagi może okazać się właśnie spotkanie z Ukrainą. Algorytmy Microsoftu dają naszym wschodnim sąsiadom 38% szans na wygraną z nami. 

Matematyka przeciwko Polakom na Euro 2016Matematyka przeciwko Polakom na Euro 2016 Fot. Microsoft

Z powyższego diagramu wynika, że Polska ma szansę wyjść z grupy, niestety ewentualne starcie z Francją byłoby ostatnie w naszej przygodzie na Euro 2016. 

Pozostaje nam liczyć na to, że algorytmy Microsoftu nie są w stanie przewidzieć wszystkiego. Według prognoz wczorajszy mecz Anglii z Rosją powinna wygrać pierwsza z drużyn (aż 63% szanse na wygraną), tymczasem padł remis. A zatem wszystko możliwe.

A jakie są wasze typy na Euro 2016? 

Więcej o: