Na tę funkcję w Mapach Google czekaliśmy od zawsze

W sam raz na wakacje Mapy Google zyskują funkcję, o którą użytkownicy aplikacji prosili w zasadzie od samego początku. Posiadacze smartfonów z Androidem mogą ją dostać już dziś wraz z najbliższą aktualizacją aplikacji.

Mapy Google dostają właśnie możliwość wyznaczania punktów pośrednich. W pierwszej kolejności funkcję dostanie jeszcze dziś wersja dla Androida, ale już wkrótce trafi też na smartfony z iOS. Jak wygląda jej działanie? Podczas wyznaczania trasy wystarczy wybrać z menu w prawym górnym rogu opcję "Dodaj przystanek".

Mapy Google - punkty pośrednieMapy Google - punkty pośrednie źródło: Google

Można zmieniać kolejność punktów pośrednich za pomocą ikony trzech linii przy danym przystanku. Jest również opcja nadawania nazw przystankom (nazwy miejscowości, stacje paliw czy restauracje). Po ustaleniu trasy naciskamy przycisk "Gotowe" i po rozpoczęciu nawigacji nasza trasa uwzględnia już zaznaczone przystanki po drodze.

Mapy Google - notatki na osi czasuMapy Google - notatki na osi czasu źródło: Google

Innym ciekawym dodatkiem jaki pojawi się w najnowszych Mapach Google dla Androida jest możliwość dodawania notatek. Wystarczy włączyć historię lokalizacji i skorzystać z funkcji "Twoja oś czasu". Po jej otwarciu można dodawać notatki związane z konkretnym dniem i lokalizacją.

Jeśli jeszcze dziś nie będziecie mieć nowych funkcji w Mapach Google, uzbrójcie się w cierpliwość. Kilka dni i aktualizacja trafi do wszystkich użytkowników aplikacji na Androida, a następnie iOS.

Więcej o: